Výstava fotografií: Josef Sudek - Z Beskyd


  • Lašské muzeum v Kopřivnici Záhumenní 367/1 Kopřivnice, 742 21 Česká republika
josef-sudek-koprivnice-vystava-fotografii.jpg

U příležitosti "Sudkovského půlroku", který se přiblížil ke svému vrcholu uspořádalo Lašské muzeum v Kopřivnici ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze výstavu fotografií Josefa Sudka nazvanou "Z Beskyd".

Jméno světoznámého fotografa Josefa Sudka netřeba příliš představovat. Jeho tvorba je dnes považována za součást kánonu světové umělecké fotografie 20. století, jeho osobnost obestírá téměř legendární závoj utkaný z nepřeberného množství příběhů, historek a vzpomínek. Sudek však byl také člověkem z masa a kostí, člověkem plným lidskosti a přátelství, který čas od času rád opouštěl milovanou, avšak uspěchanou Prahu a uchyloval se k přátelům v nejrůznějších koutech země. Mezi těmito pobyty hrály od konce 40. let prim právě ty beskydské. Sudek zde nalezl jak motivy pro své fotografie, tak především množství přátel, kteří ho krajem provázeli a všemožně s ním jeho pobyty sdíleli.
Mezi jeho snímky zde vynikají proslavená panoramata, která také tvoří hlavní součást naší výstavy. K vidění jich bude celkem 34, mezi nimi i čtyři původní originály, zapůjčené soukromým sběratelem. Většina z fotografií nebyla nikdy publikována, i to činí z naší výstavy ojedinělou příležitost seznámit se s méně známou částí díla Josefa Sudka.
-Lašské muzeum v Kopřivnici

Pro více informací o výstavě navštivte tatramuseum.cz.