FOTO MISE - každou středu na odcloněno.com

Každou středu jsme k sobě na odcloněno.com (blogu o fotografování nejen pro fotografy) k sobě upřímní a říkáme si pravdu o svých fotografiích. Ne proto, abychom si dokazovali, jací jsme kabrňáci, či jeden druhého napadali, ale jsme k sobě upřímní proto, abychom si vzájemně pomáhali zlepšit se ve focení.

Každých 14 dní fotografujeme na zadané téma, sdílíme fotografie online a potom vybírám 5 fotografií, které jste - členové naší odcloněno.com skupiny a G+ Community vyfotili dle zadaného tématu a přidali na G+, nebo flickr. A co středy, kdy není souhrn? Přichází na řadu inspirace a foto-tipy! Osobně vždy s nadšením pozoruji, jak jsme každý zadané téma pochopili a jaké unikátní fotografie vytvořili.

Jsme otevřeni pro konstruktivní kritiku, pochvalu i přátelství. Jsme takový virtuální fotoklub.

Ještě nejste členem naší flickr odcloněno.com foto skupiny? Není nic jednoduššího, než kliknout "join this group" na flickru. Nebo využijte G+! Neváhejte a přidejte se, všichni se těší i na vaše fotografie!

 
 

 
 

"Pravidla" FOTO MISÍ:

  • Časové vymezení foto misí bylo prodlouženo na dvoutýdenní interval, abychom měli více času na fotografování a mohli se hlouběji ponořit do každého tématu.
  • Souhrn a zadání nového tématu nastává každých 14 dní, a každou druhou středu publikuji několik tipů, rad a návodů vztahujících se k zadanému tématu foto mise, abychom se mohli rychleji zlepšovat a focení nás o to víc bavilo.
  • Každý další týden, když bude čas na souhrn uplynulé foto mise a zadání nového tématu, publikuji souhrn obsahující 5 fotografií, které pro misi fotografové vytvoří.
  • Fotografie z archivu fotografů, kterých se nám v uplynulých foto misích objevovalo více, než bych rád, nechci vyřadit. Ale fotky s aktuálním datem vytvoření mají přednost před těmi archivními. Vyjímečně, když je fotografie skvělá, přehlížím datum a čas vytvoření.
  • Hlasování se neosvědčilo, a proto bylo zrušeno. Fotografie vybírám pouze já a u každé z pěti vybraných fotek vysvětluji, proč jsem ji vybral, co mě na ní zaujalo a jako obvykle přidávám i krátkou kritiku.
  • Možnost hostujících kritiků do budoucnosti nezavrhuji.
  • Cílem foto misí na odcloněno je motivace k fotografování a už samotný fakt, že každých 14 dní vytvoříme alespoň jednu fotku, na kterou budeme pyšní, by nám měl být dostatečnou odměnou. Ano, je to tak, foto mise jsou pouze pro ty, koho baví fotografovat. :)
  • Věcné ceny za nejlepší fotografie do budoucna však nevylučuji.
  • Každá fotografie do foto mise musí být přidána do naší flickr foto skupiny, nebo G+ Community a označena příslušným TAGem, který vždy najdete na konci posledního souhrnu.
  • Počet snímků jednoho autora přidaných do každé foto mise není nijak zvlášť omezen, ale měl by se držet pod 5 fotografií za každou misi.