odcloněno.com - o fotografování nejen pro fotografy

 
fotografovani-odcloneno-blog.png

Za těmi nejlepšími fotografiemi z dob dávných i nedávných stojí žena, muž a láska. I s těmi nejhoršími fotoaparáty lidé dokázali vytvořit fotografie, jež chytají za srdce a mnohým berou dech. odcloněno.com je online publikace o fotografování nejen o fotografy, odcloněná od iluze nutnosti toho nejlepšího vybavení pro tvorbu skvělých  fotografií.

Podstatou fotografie je člověk, ne fotoaparát, a proto zde neuvidíte články o fotografickém vybavení, ale raději o fotografkách, fotografech, umělcích a lidech obecně s názory, filozofiemi a pohledy, které stojí za sdělení. Proč a jak se lidé svými fotografiemi vyjadřují, je na odcloněno.com mnohem důležitější otázkou, než jakým fotoaparátem byla ta nejlepší fotografie na světě vytvořena.

A třebaže je snažší dohadovat se s ostatními o tom, jaký aparát nebo objektiv je pro tvorbu každé fotografie ten nejlepší, až když přijde řeč na skutečné fotografování, začíná fotograf skutečně žít.

  • Každé pondělí u nás naleznete rozhovor s talentovanou fotografkou resp. talentovaným fotografem, kteří mají svou tvorbou co říct.

  • Každé úterý nový článek z THE BEST FOTO "THING" projektu, jehož jádrem je odpověď úspěšných a mnohdy světem proslulých fotografů a fotografek na otázku: "Co je ta nejlepší "věc", kterou jste kdy udělal a která z vás učinila lepšího fotografa?"

  • Každá středa patří vám, přátelům odcloněno.com, protože tento den věnujeme FOTO MISÍM, které nejen představují náš virutuální fotoklub, ale také jsou skvělou motivací k tématickému fotografování.

  • Každý čtvrtek rozumuji na jakékoliv téma spojené s fotografováním a když mi někdy dojdou slova, upozorňuji na workshopy, festivaly, výstavy, ...

  • A každou druhou sobotu se snažím sdílet článek s kritickým hodnocením fotografie zaslané na email: kritika@odcloneno.com a jejíž autor je vždy anonymní, pokud si sám nepřeje své jméno zveřejnit.

Hlavní myšlenkou tohoto blogu o focení je focení a ne zbytečné lamentování na téma vybavení. A i když kvalitní přístroj dělá fotografovi práci jednodušší, není pro tvorbu skvělých fotografií nutné mít ten nejlepší.

Doufám, že jste a nebo, že se z vás také stane "odcloněná fotografa/odcloněný fotograf" a že se na odcloněno.com budete rádi vracet.

Nezapomeňte se k nám připojit na twitteru @odcloneno nebo v naší komunitě na Google+. ;)