FOTO MISE: MLÁDÍ - souhrn fotografování + nové fototéma

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

Když se řekne mládí, většinou první, co nás napadne, jsou děti. Děti naše, děti našich kamarádů, mladší sourozenci, děti hrající si venku na ulici. Až poté často uvažujeme nad mládím naším. Jsme stále ještě mladí? A záleží to vůbec na věku? Z fotografií přidaných do naší foto skupiny a komunity je by se na první pohled dalo říct, že ano, nicméně stačí jeden hlubší pohled a člověk si snadno na místě dětí představí dospělé.

Iva i Mára, kterého mezi námi dnes poprvé a srdečně vítám, právě takové fotografie vytvořili. Oba zachytili krásné momenty symbolizující mládí. Těžko se rozhodovat, která se mi líbí víc. Ta Ivy v sobě má vtip, na první pohled není patrné, jestli se jedná o nafouklý kondom, nebo chemické sklo a jestli je na fotce dítě, nebo dospělý. Protože je však fotografie vizuálně a na první pohled zajímavá rád ji zkoumám, zamýšlíme se, po chvíli mi dochází juxtapozice přítomnosti dítěte a ’kondomu’ i přítomnost fotografky v této fotografii, jako maminky fotografovanéno, která. Je určitě ráda, že svého syna má. I když to už možná řeším, co nemám. V každém případě skvělé foto, Ivo!

Fotografie Máry Jarkovského je více tichá, její něžnost mou mysl s každým pohledem vede do stavu, kdy se najednou vše zastaví. Láskou naplněnými emocemi tato fotografie jen hraje. A já šeptem povídám; Výraz v obličeji dívky i kočky jsou úžasné harmonii a celá fotografie, až na světlé místo na pravé hraně odvádějící mou pozornost od hlavního subjektu je výtečná. Moc rád tě mezi námi vítám a těším se na tvou účast i v budoucnu.

fotograf: Mára Jarkovský

fotograf: Mára Jarkovský

A to je pro dnešní den k Mládí vše. A co téma na příště? Poslední dobou jsme byli kreativní na podněty hloubavé, a tak tentokrát pojďme tvořit na základě technických podnětů v rámci tématu KŘIVKY A LINIE. Své fotografie přidávejte na flickr do naší foto-skupiny a vždy s TAGem odclonenoFMkrivli, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMkrivli nejpozději do úterý 28. října 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.