FOTOEXPO 2016: Fotografové a fotografky, detailní program, přednášky a zážitky… Vstupenky již v prodeji!

 © FOTOEXPO

 © FOTOEXPO

Veletrh a festival současné fotografie FOTOEXPO 2016 v sobotu 22. října 2016 v ranních hodinách v tradičně krásných prostorách Národního domu na Vinohradech vstoupí do svého čtvrtého ročníku. Fotografové a fotografky nás pozvou na exkluzivní besedy, audiovizuální projekce, workshopy, tématické stage, ve dvou sálech se objeví fototechnika a můžeme se prý těšit i na mnoho dalšího!

 © Martin Faltejsek

 © Martin Faltejsek

Ujít bychom si prý neměli nechat dvojnásobného vítěze soutěže Czech Press Photo v kategorii Canon Junior Awards a vítěze soutěže na odcloněno.com, Martina Faltejska, který den nabytý besedami a projekcemi v hlavním sále tento rok odstartuje, Hynek Čermák, charismatický divadelní a filmový herec povypráví o svobodě, odvaze a ženách, fotografka Kata Sedlak o focení emocí, zážitků a osobních vztahů v rodině, podvečer ovládne Roman Vondrouš se svými sportovními fotografiemi a Vojtěch Vlk s portrétní fotkou napříč světovými náboženstvími. Nebude chybět ani světoznámý Robert Vano, jehož tvorbu uvidíme nejen na plátně v Raisově sále, ale také jej jako fotografa prý budeme moct “zažít” na workshopu a povídání v hlavním sále zakončí vyprávěním o fotografování velkých “trabantích” expedic Vojtěch Duchoslav.

 © Roman Vondrouš

 © Roman Vondrouš

 © Hynek Čermák

 © Hynek Čermák

 © Vojtěch Duchoslav

 © Vojtěch Duchoslav

To zní fajn, co říkáte? Osobně se už dost těším, nicméně organizátoři FOTOEXPA mi prozradili, že nás bude čekat ještě jeden přednáškový sál s neomezeným celodenním vstupem, kde nám například fotograf přírody Petr Bambousek dá nahlédnout za oponu svého umění, na Špicberky nás vezme Michal Krause, Prahu ve fotografické koláži představí Assem Alsabban a ve dvouhodinovém bloku se dozvíme, jak fotografovat krajinu na cestách a expedicích!

 © Ján Hronský - Žltý Dodo

 © Ján Hronský - Žltý Dodo

Nedílnou součástí veletrhu jsou samozřejmě i novinky, odborné poradenství a speciální akce výrobců fotografického vybavení a fotopříslušenství. Nikon, Canon, Fujifilm, Olympus, Sony, Hama, Phototools, Avacom, Zeiss, Eizo, Tamrac, Tokina, Epson, Zoner, FrameXX, Synology, Joby, Fomei, Lowepro, Velbon, Peak design, Giotto, Hasselblad, Tamron, Tiffen, Photon Europe, Unibind, Hi-Fi tisk, Fokapo, Foto Riegl, Fotonet.cz, Chromira,, GeniaPhoto, Quentin, Ilford, Case Logic, Lenspen, Samyang, Dji, One Team, Dtpobchod.cz, Manfrotto, Metz, Photostory, Terronic, ZetSet, Sigma, Saal Digital, Walimex Pro, Movcam, Lume Cube, Atomos, Pictoart, Wacom, … nejen fotograf, ale i nadšený uživatel, sběratel a technologista si přijdou na FOTOEXPU na své. A já se jako každý rok již teď nemohu dočkat exkluzivních seminářů a workshopů. Třebaže je na ně koupit vstupenky a kapacita je výrazně omezena, mnohé jsou několikanásobně lepší, než leckteré fotografické návody a knihy. V letošní nabídce najdeme výběr monitorů, zábleskové techniky, focení do RAWu, svatební reportáž, noční fotografii, portrétní fotku, natáčení videa, architekturu, Instagram, focení starými objektivy, nebo fashion potrét pro blogery a blogerky. A balkón bude znovu patřit světlům a umění fotografie nahého lidského těla, neboli aktům.

 © Miloš Burkhardt

 © Miloš Burkhardt

 © Vojtěch Hurych, Petr Wagenknecht

 © Vojtěch Hurych, Petr Wagenknecht

 © Jan Tichý

 © Jan Tichý

Co na to říkáte? Já už mám měsíce dopředu vyhrazené místo v kalendáři, nastavené upomínky a nadšeného ducha! :) Člověk potká kamarády, s nimiž se většinou vidí jen párkrát do roka, udělá si nové přátele a pozná fotku zase z trochu jiného úhlu pohledu… Podrobný program a informace k jednotlivým událostem najdete již teď na fotoexpo.cz, facebooku a Instagramu a základní vstupenku na GoOut.cz. Doufám, že se zase potkáme! :)