FOTO MISE: TEXTURA - souhrn fotografování

fotografka: Zuzana Horáková

fotografka: Zuzana Horáková

Celý den jsem včera běhal po městě, až po příchodu večer domů jsem si uvědomil, že jsem promeškal souhrn. Omlouvám se. A třebaže o den později, souhrn Textury je tu!

Všechny vaše fotografie mě velmi příjemně zaujaly. Nejvíce asi práce Zuzky Horákové, která mně a věřím, že i mnohým z vás otevřela svou fotkou oči. Když se řekne textura, ani zdaleka by mě nenapadlo fotografovat vodní hladinu, přitom, jak vidíme, jedná se o výtečný nápad, který Zuzka parádně dotáhla do konce. Zvláště se mi líbí, jak trojúhelníková část ostrova “vplouvá” do obrazu!

Foto Michala Hájka se mi také moc líbí, zvláště jeho práce s texturou dvojího charakteru. Jedna je jemná a hladká, zatímco druhá je tvrdá a škrábe. Na první pohled mi to nedošlo, nicméně s druhým pohledem mi konečně svitlo. A o to se mi fotka líbí ještě o krapet víc. Skoro vždycky, když se mi podaří vidět více s druhým pohledem, než jsem viděl s prvním, si danou fotku oblíbím.

fotograf: Michal Hájek

fotograf: Michal Hájek

A na závěr Šachy Martina Duchače, kterého mezi námi vždycky rád vidím. Mohu-li být upřímný, koncept se mi moc líbí, nicméně vizuálně mi přijde fotka trochu slabší. Konkrétně je to cedule u pravé strany pravé lavičky, která mě ruší a mé oči neustále odvádí z obrazu pryč. Jinak dobrá práce, pane! :)

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

A to je pro dnešní den vše. Poslední dva týdny prázdnin se projevily pro fotografy a fotografky býti více náročnými a fotek bylo méně. Již teď se však těším na poprázdninový šrumec a vaše fotografie na téma: NAPĚTÍ.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMnapeti pro flickr a #odclonenoFMnapeti pro G+ a to až do úterý 13. září 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno