FOTO MISE: KOSTIČKY - souhrn fotografování

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Začátkem tohoto týdne se mi konečně podařilo dokončit rozsáhlý časově i duševně náročný edit, o kterém jsem přemýšlel, i když jsem zrovna needitoval. Každou volnou chvilku mi vyplňovaly úvahy nad výběrem toho pravého souboru fotek, kterým řeknu, co mám na srdci a přitom nebudu nudit. Ze stovek i tisíců se vybírá dobře, desetitisíce už začínají být trochu jinou ligou. Ale dost již o mně, pojďme raději k dnešnímu souhrnu netradičně prodlužované fot mise na téma Kostičky, se kterým jste si všichni zajímavě vyhráli.

Asi ze všech nejvíce mě zaujal svou černobílou fotografií "kostiček na druhou" fotograf Pavol Parikrupa, kterého většině jistě nemusím dlouze představovat. Dlažba i kosti samotné jsou super, nicméně o umístění fotky na "titulní stranu" dnešní mise mě přesvědčila autorova perspektiva a zvláště jeho kompozice. Člověk má pocit, jakoby se na první pohled nepoužitelná křídla chystala opět vzlétnout k nebesům. Úžasně poetické vyjádření, pane! :)

Dále se mi moc líbí průhled Michala Hájka, který pravděpodobně nejednomu z nás připomíná dobu, kdy jsme si hráli s dřevěnými kostkami, stavěli věže. Dětské představy a dospělá realizace je perfektním zpracováním současné foto mise!

 
fotograf: Michal Hájek

fotograf: Michal Hájek

 

A na závěr jsem vybral fotku Zuzky Horákové, kterou, pokud se nemýlím, mám nemalé potěšení přivítat v naší foto misi vůbec poprvé a jejíž obrazy, třebaže kostičky, ani cihly přímo nezobrazují, dle mého názoru do této mise dobře spadají. Kompozičně i konceptem mě tato práce příjemně zaujala a již teď se těším na to, s čím Zuzka přijde příště. :)

fotografka: Zuzana Horáková

fotografka: Zuzana Horáková

A to je pro dnešní den a misi na téma Kostičky vše. A co budeme fotit na příště? Pojďme se podívat na svět kolem nás z pohledu těch, kteří jej očima nevidí a povrch vnímají konečky svých prstů, pojďme fotografovat na téma TEXTURA.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMtextura pro flickr a #odclonenoFMtextura pro G+ a to až do úterý 30. srpna 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno