FOTO MISE: CESTA - souhrn fotografování

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Milí přátelé, hned v úvodu bych se Vám rád omluvil za dočasný výpadek resp. absenci článků minulý týden. Celý den jsem editoval a když jsem se večer podíval do kalendáře na datum a na hodinách jsem viděl čas, došlo mi, že už je ten den po všem. Mrzelo mě to, avšak fotografování má u mě před články přednost, neboť kdo pouze teoretizuje a fotoaparát v ruce skoro nedrží a na fotografa si pouze hraje... takových už máme online i ve starých médiích dost, že?! Ještě jednou " I am sorry, přátelé." a nyní již k souhrnu právě uplynulé foto mise:

Nejvíce mě svou prací zaujali Pavol, Michal a David, neboť každý z nich nejen téma Cesta pojal po svém, ale zároveň byli kluci schopni své koncepce výtečně realizovat. Pavol Parikupa, se přiznám, že mě potěšil asi nejvíce, neboť jeho fotografie cestu nezobrazuje, ale vyjadřuje. Krásná žena stojící na balkóně jakoby se rozhodovala, kam její kroky budou dále směřovat. Skvělá perspektiva, výborná kompozice a super nápad!

Davidova fotka se mi líbí pro svou jednoduchost, symboliku a nemalý potenciál zaujmout a snad každého přivést k jeho vlastní interpretaci. Nejvíce se mi však na jeho černobílém fotu líbí, že je trochu nakřivo, neboť většina cest není perfektně rovná a většinou je třeba někde lehce uhnout, naklonit se a někdy i lecco obejít. Parádní práce, Davide!

 
fotograf: David Baumgartner

fotograf: David Baumgartner

 

A v neposlední řadě mě mile zaujal také fotograf, jehož práci máme možnost vidět v naší foto misi vůbec poprvé a jehož jméno je Michal Jurnikl. Vítám tě mezi námi, pane a těším se, že tvé hezky barevné a precizně zkomponované fotografie s báječným světlem uvidíme v odcloněných mísích i příště a potom také a pak ještě alespoň jednou či desetkrát. :)

fotograf: Michal Jurnikl

fotograf: Michal Jurnikl

A to je pro dnešní den a foto misi na téma Cesta vše. A jaké téma si dáme na příště? KOSTIČKY. Ať jsou rybí, lidské, dětské na hraní, dlažební nebo součástí psího jídelníčku, již teď se těším, s jakými fotografiemi přijdete.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMkosticky pro flickr a #odclonenoFMkosticky pro G+ a to až do úterý 2. srpna 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno