FOTO MISE: RÁJ - souhrn fotografování a nové fototéma

fotograf: Milan Čarňanský

fotograf: Milan Čarňanský

Přeji vám krásnou sluncem prozářenou středu a plný nadšení vás vítám u souhrnu další vskutku zdařilé foto mise, ve které mám tu čest s otevřenou náručí přivítat jednu novou fotografku a dva nové fotografy, jmenovitě Natálii Kubovou, Davida Baumgartnera a Michala Hájka Tentokrát jsme fotografovali tři týdny na téma Ráj, které se prokázalo být snad bezednou studnou možností a inspirace k tvorbě dobré fotografie. Zaujaly mě snad všechny práce, někteří autoři však byli schopni své vize lépe vyjádřit než jiní. A právě ty jsem vybral do dnešního souhrnu.

Fotografie s biblickou teématikou Milana Čarňanského mě zvláště zaujala a vryla se mi do paměti. Středová kompozice člověka bez jakýchkoliv okolků vede hlubokým úvahám nad Evou a jablkem, ale také životem obecně, ve kterém si mnohdy neuvědomujeme, jak si potenciální ráj na zemi občas kazíme. Jako vždy super práce!

Dubai Atlantis Michala Hájka jsem původně málem nevybral. "Západovka se siluetou města?" tázal jsem se sám sebe. Pak jsem si ale všiml bóje připomínající postavu dole napravo. Jak když člověk stojí před bránou ráje, do něhož se právě chystá vkročit. To je parádní nápad!

fotograf: Michal Hájek

fotograf: Michal Hájek

A podobně vnímám výtečné světlo, zajímavou perspektivu, perfektní kompozici a celkově dobrý koncept Martina Veverky! Koukám a přeji si, abych se tam alespoň na měsíc mohl podívat. :)

Při pohledu na fotku Petra Chovi jsem byl rád, že jsem misi potřeboval prodloužit. Romantika, duchovní tématika, úžasná atmosféra a technicky celkově zdařilá fotografie.

fotograf: Petr Chovi

fotograf: Petr Chovi

A na závěr mě mile a vtipně mě zaujal svým komentářem směřovaný na život ve firmě a současnou dobu David Baumgartner. Zaměstnanci, jak se zdá, už jsou asi v ráji - na víkendu mimo kancelář. Skvělý koncept!

fotograf: David Baumgartner

fotograf: David Baumgartner

A to je pro dnešní den k Ráji vše a jaké téma si dáme na příště? Ačkoliv jsem nejraději, když se lidé zamýšlejí nad pozitivy, pojďme v rámci příštích dvou týdnů zpracovat BOLEST. Již teď se těším, jaké fotky vymyslíme.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMbolest pro flickr a #odclonenoFMbolest pro G+ a to až do úterý 13. května 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno