FOTO MISE: BOLEST - souhrn fotografování a nové fototéma

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Když se řekne bolest, mnozí si pravděpodobně představí smutné tváře plné slz nebo krvácející rány. O té hlubší se nám často nechce přemýšlet a už vůbec fotografovat. Osobně mě o to více těší, že se v této misi ani jedna fotografie, kterou by si představil asi každý, neobjevila a že jste ani jeden neváhali jít hlouběji. Každá fotka, kterou jste na flickr i google+ přidali, nejen velmi zdařile vyjadřuje naše téma, ale na první pohled minimálně mě zaujala a přivedla k zamyšlení.

Nejvíce se mi asi líbí práce Ivy Daniely, která výtečně pracovala se světlem a stínem, ale i kompozicí a hlavně celý poměrně komplexní koncept dokázala vyjádřit relativně jemně a jednoduše.

A hned v zápětí jsem koukal na fotku Milana Čarňanského, který neváhal jít do míst, jimž se společnost často raději vyhýbá, třebaže jsou bohužel její součástí. Milanovo vyjádření bolesti je  nejen umělecky i technicky velmi zdařilé, ale mnohým jistě bere dech.

fotograf: Milan Čarňanský

fotograf: Milan Čarňanský

A na závěr mě velmi mile zaujal Michal Hájek, který minimálně mně svou fotkou otevřel oči. Přiznám se, že až do teď jsem o přítomnosti bolesti ve světě rostlin neuvažoval. Koncept, kompozice, vyjádření tématu, … vše je super!

fotograf: Michal Hájek

fotograf: Michal Hájek

A to je pro dnešní den a foto misi na téma Bolest vše. A jaké téma si dáme na příště? SPĚCH. Myslím, že ten nebude v dnešní době složitý nalézt a přitom nabízí úžasný potenciál pro dobré fotografie.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMspech pro flickr a #odclonenoFMspech pro G+ a to až do úterý 28. května 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno