FOTO MISE: SÍLA - souhrn fotografování

fotograf: Rudimental Worm

fotograf: Rudimental Worm

Doufám, že si všichni užíváte krásné jaro, přeji vám příjemnou středu a vítám vás u souhrnu další vskutku povedené foto mise. Tentokrát se fotografovalo na téma SÍLA a vaše fotografie mě v podstatě uchvátily. Mít tolik úžasných a kvalitně zpracovaných konceptů resp. prací dobře odrážejících vizi svého autora v jedné foto misi, tomu říkám posvícení. :)

Asi nejvíce mě zaujal Rudy resp. fotograf vystupujícím pod přezdívkou Rudimental Worm, jehož fotografie v mých očích nejen reprezentuje sílu osudu, ale také sílu peněz a dokonce i velmoci v podobě Spojených Států. Perspektiva, kompozice, výtečná volba černobílé korespondující s dvěma stranami jedné mince... Pane, tomu říkám fotka!

Ačkoliv jsem si tiše přál, aby se v misi s názvem Síla objevila fotografie přírody vítězící nad člověkem fotografii Ivy Daniely jsem do našeho souhrnu zařadil čistě pro její kvalitu. Moc se mi líbí, jakým způsobem se Iva dokázala pohybovat na hranici abstraktního a konkrétního vyjádření, zaujaly mě barvy i minimalistická kvalita jejího obrazu.

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

Petře, moc rád tě s otevřenou náručí vítám mezi námi! Mám nemalou radost, že jsi se k odcloněným foto misím rozhodl připojit a ještě více se mi líbí, jakou jsi pro svůj debut vytvořil fotografii. Tvé vyjádření síly mi přijde vskutku parádní,  zaujaly mě nejen barvy, ale také tvá práce s časem a v neposlední řadě i kompozicí. Již teď se těším, s čím přijdeš příště!

fotograf: Petr Chovi

fotograf: Petr Chovi

A s příjemný pocitem na duši mezi námi vidím i Markétu. Přiznám se, že tvá schopnost vyjádřit sílu, smyslnost a do jisté míry i erotiku pomocí mužské ruky, prostěradla, několika linií a noc naznačujících barev je minimálně z mého pohledu záviděníhodná. To je fotka!

fotografka: Markéta Bejdová

fotografka: Markéta Bejdová

A na závěr jsem tentokrát těžce vybíral mezi Milanem a prací, jíž vytvořil Pavol P. Upřímně si nejsem úplně jistý, co chtěl Pavol říct, ale při pohled na jeho obraz se mi v mysli opakuje: "Pane, to je síla!" Dal jsem jí tedy přednost a moc rád bych si v komentářích přečetl, co při pohledu na tuto bezpochyby dobrou práci vidí ostatní.

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Nevím, jak vy, ale já mám pocit, že dnešní foto mise nebyla ani trochu o pořadí. Každá práce je výtečná a já si moc vážím, že mám příležitost se o takový soubor s vámi podělit. A teď již nezbývá, než zvolit nové a snad alespoň z poloviny tak úspěšné téma na příště. Uvažoval jsem dlouze a nakonec se v mé mysli objevil ODPAD.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFModpad pro flickr a #odclonenoFModpad pro G+ a to až do úterý 26. dubna 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno