FOTO MISE: ODPAD - souhrn fotografování a nové fototéma

fotograf: Martin Veverka

fotograf: Martin Veverka

Ačkoliv se v rámci posledních čtrnácti dnů fotografovalo na téma Odpad, vaše fotografie, které se objevily v naší komunitě na G+ a na Flickru, nejsou žádným odpadem a já mám nemalé potěšení přivítat vás u souhrnu další povedené foto mise.

Všechny fotografie jsou zdařilé a vybrat jen jednu na “titulní stranu” pro mě nebylo vůbec snadným úkolem. Nakonec jsem se rozhodl pro práci Martina Veverky, který mě svou v rámci této mise ojedinělou perspektivou a výtečným zpracováním na chvilku vzal dech i slova. S otevřenou pusou jsem koukal na to, jak si Martin poradil s významem slova odpad, moc se mi líbí grafický element i přirozenost barev jeho práce. Již teď se těším, s čím přijdeš příště. ;)

I fotograf Petr Chovi mě svou fotkou na několik příjemných chvil zaměstnal - zvláště když jsem si začal představovat, jak by na jeho obraz nahlížel optimista a jak pesimista a co by jim fotka o jich samých prozradila. Jak kdybych se díval na pomyslné zrcadlo, které každému z diváků řekne něco unikátního.

fotograf: Petr Chovi

fotograf: Petr Chovi

A nakonec jsem v naší misi moc rád viděl i Rudyho… tedy fotografa vystupujícího pod pseudonymem Rudimental Worm, jehož “zrcadlo” je již citově zabarveno, avšak stále jest úžasnou fotografií. Osobně mě velmi zaujalo, jak při pohledu na tuto práci hledám a přemýšlím o subjektu, který na fotografii není zobrazen. Výtečná práce, pane.

fotograf: Rudimental Worm

fotograf: Rudimental Worm

A to je pro dnešní den vše. Omlouvám se, že jsem vybral pouze tři fotografie a ne obvyklých pět - dnešního rána jsem si připadal jako automobil, jehož majitel nechal v zimě celou noc svítit světla a který ráno nebyl schopen pořádně nastartovat. Již teď se však nemůžu dočkat příští mise, v jejíž rámci se bude fotografovat na poněkud obecnější, ale jistě zajímavé téma s názvem KONTROVERZE.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMkontroverze pro flickr a #odclonenoFMkontroverze pro G+ a to až do úterý 10. května 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno