FOTO MISE: DOKUMENT - souhrn fotografování a nové fototéma

fotograf: Adam Odložilík

fotograf: Adam Odložilík

Procházel jsem si fotografie v naší skupině na flickru označené TAGem odclonenoFMdokument a jakmile jsem došel k této, myslel jsem si, že mě šálí zrak. Měl jsem radost, ale nemohl jsem tomu uvěřit… Adame, moc rád tě poprvé vítám v jedné z našich foto misí! Tvou dokumentární a street fotografickou tvorbu mám moc rád a tuto fotografii zvlášť. Člověk vidí, o co jde, avšak co předcházelo a co bude následovat už závisí pouze na fantazii každého z nás. Dokumentárně umělecká fotografie, to mám osobně moc rád. Navíc tvá schopnost vyprávět komplexní příběhy, prácovat s intimitou a tvůj talent... to by se dalo snadno závidět. :) Ještě jednou tě vítám a doufám, že se nevidíme naposledy.

Domnívám se, že to bylo minulý týden v sobotu, když jsem se zamýšlel nad současnou misí a uvažoval jsem, jestli i tentokrát v souhrnu uvidím Milanovu tvorbu. Je radost prohlížet si fotografie člověka, který ví, co chce říct a jak to říct, aby to všichni pochopili. Má čitelný a dobře zapamatovatelný rukopis a já se na jeho fotky rád těšívám. Dokumentování zápisem a studium naší historie je výtečným konceptem, který i mimo mantinely naší mise je schopen stát na nohou. Milane, již teď se těším na příště!

fotograf: Milan Čarňanský

fotograf: Milan Čarňanský

Parádní koncept, super nápad! Záznam z dívčího pokojíčku, to mě vůbec nenapadlo... Moc se mi líbí volba malé hloubky ostrosti dodávající obrazu jemnost, práce s vodivými liniemi a natočenou perspektivou i barevnost celé fotografie. Je radost pohledět na fotku, jejíž autorka ví, co dělá. :)

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

V kontextu právě uplynulé foto mise na téma Dokument mi přijde fotografie Martina Veverky skoro geniální. Mám pocit, jako bych se díval nejen na záznam počasí v určitý den, ale také na portrét dokumentující všechny Martinovy sousedy. Jednoduše stačilo ráno vykouknout z okna s fotoaparátem v ruce a stisknout spoušť - to by dokázal každý, ale nikoho z nás to buď nenapadlo, nebo jsme tuto příležitost nevyužili. Skvělá práce s otiskem kreativní mysli autora.

fotograf: Martin Veverka

fotograf: Martin Veverka

Až teď si uvědomuji, že jsem byl z Adamovy, Milanovy, Ivy i Martinovy fotografie tak nadšený, že jsem úplně zapomněl napsat úvod k dnešní foto misi… A najednou mám před sebou závěr a zadání tématu na příští dva týdny… Možná, že dnešní vskutku zdařilá mise úvod ani nepotřebovala? Snad... Pojďme tedy k tématu na příště, kterým je kreativní cvičení na téma BANÁN.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMbanan pro flickr a #odclonenoFMbanan pro G+ a to až do úterý 29. března 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno