FOTO MISE: ČERNÁ - souhrn fotografování + nové fototéma

fotografka: Lenka Veselá

fotografka: Lenka Veselá

Téměř pokaždé, když vymýšlím nové fototéma, snažím si představit alespoň tři až čtyři různé koncepty, abych se ujistil, že téma není úplně nerealistické. Když jsem však minulý týden vyhlašoval Černou, přiznám se, že mě toho moc nenapadalo. Protože jsem ale věřil ve vaši kreativitu a důvtip, téma jsem přeci zadal. A dnes, přátelé dobré fotografie, mám nemalé potěšení konstatovat, jak mě všichni zúčastnění fotografové a fotografky úžasně překvapili.

Asi nejvíce mě zaujala práce Lenky Veselé, která tvoří hluboké a poutavé fotografie, a hned za ní mé oči svou parádní a významově také velmi hlubokou fotkou upoutala Iva Daniela. Obě práce jsou kompozičně silné, černá, ač na nás nekřičí, je přítomna a pravděpodobně by se nenašlo mnoho lidí, kterým by nedošlo, co měly Iva s Lenkou na mysli. Obrazové vyjádření Lenky mi přijde o trochu více neobvyklé, a tak jsem ji dal “titulní stranu”, nicméně obě práce jsou výtečné!

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

Dále jsem byl zaujat vyjádřením fotografa vystupujícím pod jménem Rudimental Worm, v jehož fotografii vidím černou magii, předpověď černé budoucnosti a v neposlední řadě také potenciálně zničující hrátky s tarotovými kartami. Jak kdyby jimi člověk otevíral Pandořinu skříňku, kterou pak neví, jak zavřít. Výtečná práce a myslím, že i dobré upozornění!

fotograf: Rudimental Worm

fotograf: Rudimental Worm

A zatímco předchozí fotografie upozorňovala na nebezpečí spojené se zvědavostí, Pavol Parikrupa mi svou černou krabicí připomíná že to vždycky nemusí být černé a že v černé krabici může být i plus. Technická dovednost jako vždy výborná, čitelnost resp. nečitelnost fotografie odpovídající zadanému tématu. Jako vždy tě mezi námi moc rád vidím.

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

A nakonec jsem zařadil práci Tobiáše Kučery, kterého mám milé potěšení přivítat v misích na odcloněno dnes poprvé. Tvá fotka mi přijde jako antiteze zadaného tématu, což se mi také líbí. První, co vidím je bílý mrak obklopený černotou, který ve mně vzbuzuje optimistické myšlenky a připomíná mi, že, i když je někdy jenom černo, nemusí dlouho trvat, než bude zase vidět… “Před úsvitem je největší tma,” se mi neustále ozývá v mysli. Parádní práce, pane, a těším se, že se uvidíme i dalších foto misích.

fotograf: Tobiáš Kučera

fotograf: Tobiáš Kučera

Černá vzhledem i významově - v to jsem asi nejvíce doufal. Moc mě těší, jací fotografové a fotografky se v našich misích schází a jak nejen technicky, ale hlavně obsahově silné fotografie tvoříte. A jaké téma si dáme na příště? DOKUMENT (v jeho jakémkoliv významu).

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMdokument pro flickr a #odclonenoFMdokument pro G+ a to až do úterý 15. března 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno