FOTO MISE: BANÁN - souhrn fotografování a nové fototéma!

fotograf: Rudimental Worm

fotograf: Rudimental Worm

Jak kdybych četl báseň o společností odhozeném, který, zatímco mu dešťové kapky padají na kabát, leží zapomenutý v louži. A také mi snímek připomíná, že bychom neměli zbytečně vyhazovat staré jen proto, že je staré a podle obalu nesoudit knihu. Výtečná kompozice, perspektiva, práce s barvou, časem uzávěrky a hlavně výtečný minimalistický a přitom úžasně komplexní koncept!

Přeji vám krásnou, příjemnou a pozitivně naladěnou středu a vítám vás u nového souhrnu právě uplynulé foto mise, v jejíž rámci se fotografovalo na téma Banán. Jako vždy jsem nestačil zírat, na úžasné nápady. Vaše kreativita snad nezná mezí a to mě osobně moc těší! Než však budu pokračovat, rád bych mezi námi poprvé a srdečně přivítal fotografku Markétu Bejdovou. A teď již zpět k obvyklému programu. :)

Okamžitě se mi vybavila scéna z kresleného filmu, kde hlavní protagonista poslední, co před svým pádem viděl, byla slupka od banánu. Se slupkami od banánu se v životě setkáváme v různých podobách. Některé jsou mimo naše ruce, za jiné si můžeme sami. Každý můžeme někdy uklouznout, jak se zachováme poté, co jsme uklouzli, ukazuje, jací jsme lidi… Koukám, že mě, Tobiáši, tvá fotka s příjemným grafickým elementem přivedla k zajímavým myšlenkám… Možná je to vhodně zvolenou kompozicí, slupkou směřující směrem dolů a výtečným pozadím… V každém případě děkuji a již teď se těším na příště!

fotograf: Tobiáš Kučera

fotograf: Tobiáš Kučera

I Milanova idea vytvořit minimalistické vyjádření koloběhu potravin se mi moc líbí. Než jsem si však přečetl název fotografie, viděl jsem hru s tvary a návod na vtipnou záměnu splachovadla za banán... po chvíli však i mně došel koloběh. Koncept i zpracování jako vždy výtečný a dobře čitelný záměr autora, který však nabízí prostor i pro divákovu fantazii. Jak já tvé fotky rád mám!

 
fotograf: Milan Carňanský

fotograf: Milan Carňanský

 

A na závěr nanán na hraně abstrakce. Skvělý nápad, parádní provedení a mysl stimulující fotografie! Ivo, tvůj nevšední přístup k fotografování našich misí je obdivuhodný. Mám pocit, jako bych vstupoval do chrámu... Parádní práce!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A to je pro dnešní den resp. k Banánu vše. A jaké téma si dáme na příště? SÍLA. A smysl a vyjádření je jako vždy na vás. ;)

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMsila pro flickr a #odclonenoFMsila pro G+ a to až do úterý 12. dubna 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno