FOTO MISE: ZIMA a LED - souhrn fotografování + nové fototéma

fotografka: Lenka Veselá

fotografka: Lenka Veselá

Přeji vám krásné středeční ráno a vítám vás u souhrnu foto mise na téma Zima a led. Při pohledu na vaše fotografie i na jejich počet mám pocit, že jste si fotografování na téma Zima a led příjemně užili. Vaše kreativita mě nepřestává překvapovat a těší mě, že se naše řady neustále rozrůstají a že se k misím i řada fotografů a fotografek vrací.

Nejvíce mě tentokrát zaujala Lenka Veselá, kterou mezi námi po delší době moc rád zase vidím. Na tvém fotu mě nejvíce zaujala zachycená atmosféra, jednoduchost a zřetelnost tvého vyjádření. Nejvíce se mi však líbí, že mi fotka nejen zimu ukazuje, ale že ve mně pocity se zimou spojené a vzpomínka na ni vyvolává. Parádní práce a těším se, že se v misi zase uvidíme!

Přiznám se však, že práci Břeti jsem měl také několikrát na “titulní straně”. Zobrazuje zimu a led faktickou, ale zároveň mi mřížemi naznačuje i zimu v přeneseném slova smyslu s jakýmsi romantickým nádechem. Výtečný rámeček, poutavá atmosféra, skvělá práce!

fotograf: BretaCR

fotograf: BretaCR

Pavol Parikrupa mě snad pokaždé velmi mile překvapuje. Jeho vyjádření našich témat je vždycky unikátní a nezůstává na povrchu. Snad vždycky jde do hloubky a já mám jeho fotky rád. Chvíli jsem zvažoval, jak by foto vypadalo při otočení o 90° doprava, a možná by se mi tak líbilo o trochu více. Vizi kolegy však respektuji a jeho vyjádření je srozumitelné v obou případech. Ukaž se tu častěji! :)

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Podobně jako Pavol i Iva Daniela vždycky dobře překvapí. Zimu cítím, led vidím, natočení perspektivy je geniální! Jako vždy výborná a inspirativní práce, Ivo!

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

A na závěr jsem ze všech fotografií vybral snímek Kamila Kubalíka, ke kterému snad nemám, co bych vytknul. Možná by se mi líbilo trochu více vody dole, ale pokud má obraz poukazovat na ubývající masu ledovců, nemám nic proti! 

fotograf: Kamil Kubalík

fotograf: Kamil Kubalík

A to je pro dnešní den a foto misi na téma Zima a led vše. Jsem moc rád, že vás naše kreativní cvičení ve formě komunitního tématického fotografování baví a již teď se těším na příště s tématem KAPKA.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMkapka pro flickr a #odclonenoFMkapka pro G+ a to až do úterý 16. února 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno