FOTO MISE: KAPKA - souhrn fotografování + nové téma na příště

fotograf: Milan Čarňanský

fotograf: Milan Čarňanský

Přeji vám krásné středeční dopoledne a vítám vás u souhrnu právě uplynulé foto mise na téma Kapka. "Milanova posledná kvapka pred výbuchom je absolutně úžasná!" neustále se mi honilo hlavou a já prostě nemohl dnešní úvod k misi dopsat. A tak tedy pojďme rovnou k věci; V první řadě mě zaujal koncept. Úplně si dokáži představit, jak se asi tatínek musí cítit, když dcery začnou... Holky se do toho parádně vžily! Emoce v jejich očí i Milanův výraz jsou k nezaplacení. Nic mě ze scény nevytrhává a rád bych poukázal i na Milanovu duchapřítomnost při komponování scény - když zanechal dostatek místa v horní části, čímž jakoby naznačil přicházející výbuch. Jako vždy výtečná a kreativní práce, Milane Čarňanský a omlouvám se, že až dnes mi došlo, že jsem opomínat háček na Č.

I fotografie Lenky Veselé mě velmi mile zaujala. Žena je někdy na první pohled jen kapkou, která však člověku nakonec změní celý svět k lepšímu. Výborný koncept, skvělá kompozice i perspektiva a perfektní juxtapozice kapky s atmosférou nevinnosti. Moc rád tvé kreativní a oduševnělé fotografie v našich misích vídám, Lenko!

fotografka: Lenka Veselá

fotografka: Lenka Veselá

Moc se mi líbí volba černobílé a zvláště černá viněta dole, práce s kapáním by však mohla být o trochu lepší, neboť fotografie ve mně vzbuzuje dojem nedokončenosti... I když možná to měl autor na mysli - poukázat svým snímkem na to, že každá kapka nemusí vzbudit poprask. V rámci naší míse se jedná o velmi zajímavou práci.

 
fotograf: Worm_CV

fotograf: Worm_CV

 

Ať koukám, jak koukám, nemohu přijít na to, proč je horizont natočený... Kdybych viděl kapku červeného vosku kapající svislým směrem dolů nebo kdyby červené kapky vosku na stole byly blízko pravému dolnímu rohu a vytvářely by se svíčkou kompoziční trojúhelník, neměl bych pohyb, nicméně takto... Obviňuji svou omezenost. Věřím, že Iva měla pro tzv. Dutch Angle dobrý důvod, já jej bohužel nevidím, ale i tak jsem za její fotku moc rád. ...a teď mi to došlo, Iva fotografovala chybějící kapku! Dobré! :)

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

A to je pro dnešní den a foto misi na téma kapka vše. A jaké téma si dáme na příště? ČERNÁ. Významem, vzhledem a klidně i obojím. Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMcerna pro flickr a #odclonenoFMcerna pro G+ a to až do úterý 1. března 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno