Skvělá fotografická akce tohoto podzimu již zítra na Vinohradech!

fotoexpo-2016-veletrh-festival-foto.jpg

Nezapomněli jste a těšíte se, že již tuto sobotu - tedy zítra - 22. října proběhne v Národním domě na Vinohradech 4. ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2016? Vidíte tuto událost také jako jeden z největších svátků fotografie v České republice a na Slovensku? Máte již nabité baterie, prázdné paměťové karty, koupené vstupenky a připravené jízdenky?

© Kata Sedlak

© Kata Sedlak

Připraveno je pro nás 45 exkluzivních besed, workshopů a audiovizuálních projekcí známých fotografů. Můžeme se těšit např. na světoznámého fotografa Roberta Vana, který představí svou novou knihu, na herce Hynka Čermáka, který povypráví o svobodě, odvaze a ženách nebo na Vojtěcha Duchoslava který nás seznámí, jaké to je fotit velké „trabantí“ expedice. A pro zájemce o focení emocí, zážitků a osobních vztahů ve vlastní rodině, čeká poutavá beseda se slovenskou fotografkou Katou Sedlak, kterou si sám nechci nechat ujít. :)

Nedílnou součástí veletrhu FOTOEXPO jsou samozřejmě i žhavé novinky vystavovatelů, odborné poradenství a speciální akce. Prezentováno bude na 55 předních značek fotografické techniky a příslušenstvíza účasti firem jako Canon, Nikon, Fujifilm, Olympus a Sony. A v rámci zvláštní místo bude mít na expu i drony (UAV) a profesionální fototechnika světového lídra letecké fotografie společnosti DJI.

FOTOEXPO - Exotic Stage

FOTOEXPO - Exotic Stage

A navštivte i workshopy! Tedy pokud si chcete více prohloubit své fotografické vzdělání, najít odpovědi na své dotazy a vyzkoušet si něco nového. Specializované workshopy a semináře se budou týkat např. výběru monitorů, zábleskové techniky, focení do rawu, svatební reportáže, noční fotografie, portrétní fotky, natáčení videa, architektury, instagramu nebo focení starými objektivy. A milovníci ženských půvabů si přijdou také na své.

Mimo pestré nabídky workshopů aktu mohou návštěvníci použít svůj fotoaparát na jedné z tematických stage s možností volného fotografování exotických a glamour modelek, které každý rok lákají stovky nadšených fotografů a fotografek s nejrůznějšími fotoaparáty a objektivy, ale hlavně skoro vždy s unikátním úhlem pohledu na fotografování žen i fotku obecně.

© Robert Vano

© Robert Vano

© Hynek Čermák

© Hynek Čermák

Podrobné programové schéma a informace k jednotlivým akcím najdete na fotoexpo.cz. Základní vstupenku za zvýhodněnou cenu stále zakoupíte v předprodeji za 250 Kč na GoOut.cz. ;)

© Vojtěch Duchoslav

© Vojtěch Duchoslav

A Sledujte FOTOEXPO i na facebooku a instagramu. A hlavně nezapomeňte přijít, neboť festivaly jsou hlavně o osobním setkání, navazování nových vztahů a sdílení radosti, kterou všichni máme z tvorby dobré fotografie.