FOTOEXPO 2015 - bohatý program pod jednou střechou na Vinohradech

FOTOEXPO 2015

FOTOEXPO 2015

Dnes ráno jsem se probudil o pár hodin dříve, než jsem zvyklý, a protože spát se mi již nechtělo, pustil jsem se do emailů, k nimž jsem se včera už nedostal. Bylo jich jen asi třicet a některé z nich reklamy, a tak to šlo celkem rychle. Už jsem myslel, že budu vstávat, když jsem se dostal ke zprávě od Kateřiny z veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO a uviděl program jejich 3. ročníku. Velmi mile mě zaujalo, kolik jejich přednášejících neznám, a o to více jsem se na letošní EXPO začal těšit. Dokonce natolik, že jsem se tento článek rozhodl v různých chvilkách volna napsat a publikovat již dnes a ne tradičně až ve čtvrtek.

Fanoušky vybavení čeká prezentace padesáti značek ve dvou velkých sálech a fotografové + fotografky se mohou těšit na více než třicet přednášejících a čtyřicet audiovizuálních projekcí, přednášek a workshopů.

Sejdeme se 17. října pod jednou střechou v Národním domě na Vinohradech na přednáškách a workshopech veřejně známých lidí jako je Tereza z Davle nebo profesor Vojtěchovský, ale i fotografů a fotografek, o nichž jste možná předtím také neslyšeli. A na ně se těším možná ještě o trochu více, neboť ti mně neznámi mi často otevřeli oči nejvíce.

V ceně základního vstupného uvidíme audiovizuální projekce Jiřího Turka, Martina Imana, Tomáše Třeštíka, Václava Sojky, Terezy z Davle, Sáry Saudkové, Zdeňka Lhotáka a Martina Kozáka, slavnostní vyhlášení vítězů fotografické soutěže Fototalent a prezentace novinek v podání Ondřeje Neffa a Tomáše Svobody, dále budeme moct navštívit blok přednášek a prezentací o focení koncertů, dobrodružných cest, příběhů v ulicích, sportovních výkonů, šperků i architektury a partneři veletrhu a sami vystavovatelé pro nás připravili také intenzivní fotografické školy pro začátečníky i pokročilé. A základní vstupenka nám samozřejmě nabídne i možnost navázat kontakt a případnou spolupráci s výrobci fotoaparátů, objektivů, světel, monitorů, tiskáren, softwaru a dalších se světem fotografie spojených doplňků. Nebude chybět Canon, Nikon, Fujifilm, Zeiss, Peak Design, Eizo a 44 dalších.

FotoExpo 2015 - program

FotoExpo 2015 - program

A pro zájemce o hlubší vzdělání FOTOEXPO 2015 připravilo exkluzivní semináře a workshopy, na kterých Petr Pělucha poradí jak na svatební fotografii, Antonín Malý otevře dveře do světa fotografování zvířecích miláčků, Zdeněk Lhoták nás naučí fotit jídlo a Leoš Stehlík se bude věnovat historické fotografické tvorbě. A to prý ještě ani zdaleka není všechno!

Podrobné informace, programové schéma a aktuality jsou k dispozici na fotoexpo.cz a základní vstupenku za zvýhodněnou cenu je možné zakoupit již teď v předprodeji za 250 Kč na GoOut.cz.