FOTO MISE: TŘI - souhrn fotografování a nové fototéma

fotograf: Jan Dušek

fotograf: Jan Dušek

Tři autoři, tři fotografie, tři subjekty v každé z jejich fotografií. 3 je kouzelné číslo. Srdečně mezi námi vítám nové fotografy; Jaroslava Kuneše Behenského a Jana Duška, jejichž fotografie mě velmi mile zaujaly a samozřejmě nesmím zapomenout ani na vždy kreativní fotografku Ivu Danielu.

Nejvíce mě tentokrát padla do oka práce Jana Duška, který nejen naplnil naše téma, ale zároveň do svého díla vnesl svou vizi a vtip. A moc se mi líbí i zvolená kompozice a Janova práce s tzv. negativním prostorem, které příjemně ladí s obsahem jeho fotografie. A v neposlední řadě mě zaujala i abstraktní stránka - vidíme stromy, které symbolizují mnohem více, než jen stromy. Parádní práce, Honzo!

Když v našich misích vidím fotografie, které nejsou z archivu, ale které byly vytvořeny v posledních dvěma týdnech, velice si toho cením. Iva takto tvoří snad pro každou foto misi. Navíc její tvorba je vždycky nejen dobrá, ale také duchaplná. Má nápad a Ivy kompozice mě hladí na duši. Tato práce je úžasným příkladem, jak fotografovat děti (dospělé) bez dětí (dospělých) samotných. Divák se rázem vžije do dětství, či na svou dávnou i nedávnou výpravu na dvou kolech.

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Pokaždé, když se na Jaroslavovu fotografii podívám, přemýšlím nad postavou úplně vpravo. Do jisté míry mi to připomíná plakát o vývoji člověka... V každém případě se mi fotografie však líbí. Filmových snímků tu moc nevídáme. Jaroslavova práce však není dobrá jenom proto, že byla focena na film. Jeho zdařilá kompozice, volba černobílého média i načasování dělá tuto fotku fotkou. Těším se i na příště. ;)

fotograf: Jaroslav Kuneš Behenský

fotograf: Jaroslav Kuneš Behenský

A to je k TŘI pro dnešní den vše. Děkuji všem! A jaké téma si dáme na příště? REFLEXE (v jakémkoliv významu tohoto slova). Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMreflexe pro flickr a #odclonenoFMreflexe pro G+ a to až do úterý 15. září 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno