FOTO MISE: KŘEHKOST - souhrn fotografování + nové fototéma

fotograf: Cvaknutě

fotograf: Cvaknutě

Nejen, že mám nemalé potěšení ji dnes poprvé přivítat v našich foto misích, ale zároveň se její fotografie hned objevuje na titulní straně našeho souhrnu! Její uživatelské jméno je Cvaknutě. Možná je ale mužem, neb skutečné jméno jsem nenašel. Prozatím uvažuji, že se jedná o fotografku, která vidí konzumní styl života a svět módy jako křehkost a právě to mě velmi příjemně zaujalo. A navíc je její fotografie dobrá i v ostatních ohledech - zvláště mě zaujala linie vycházející z levého horního rohu a dále volba jemného kontrastu, jenž perfektně ladí jak s fotografovaným obsahem, tak naším tématem. Jemnost a křehkost k sobě mohou mít tak blízko, jako křehkost a stav dnešní společnosti. A nerad bych zapomněl ženskou stránku zahrnutou v tuto fotografii. Výtečný nápad a doufám, že tvou tvorbu budeme v misích vídat i nadále.

Michal Pisarčík mou pozornost zaujal hned dvakrát. Fotografie působí intimním dojmem, a tak jsem si dovolil předpokládat, že Michal bude brzy tatínkem a dále se mi moc líbí jeho práce se světlem, kompozicí i místem napravo, které symbolizuje nejistou, avšak pravděpodobně krásnou budoucnost. Skvělý nápad, vystižení tématu a pokud se jedná o tvou práci, tak i gratulace. :)

fotograf: Michal Pisarčík

fotograf: Michal Pisarčík

Martinova fotka mi připomíná chvíli, kdy se kapitán košem svého horkovzdušného balónu začne pomalu přibližovat ke špičkám stromů a jemně se jich začne dotýkat. Posádka vzduchoplavců je často nadšená, hladí větve a fotí, někteří trhají šišky. A také je možné, že Martin fotil ze skály, nicméně jeho práce mě zaujala nejen netradiční perspektivou, ale i jemnými pastelovými barvami. A samozřejmě parádně vystihuje naše téma!

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

A na závěr bych mezi námi rád přivítal fotografa, jehož fotografie rád vidím v našich souhrnech. Jeho jméno je Pavol Parikrupa a jeho cit pro kompozici a fotku obecně mi s každým pohledem příjemně zlepší den. Dále se mi moc líbí, jak Pavol a Martin oba fotografovali přírodu, měli podobný náhled na naše téma, ale každý přišel s unikátní fotkou. Skvělá práce!

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

A to je pro dnešní foto misi na téma Křehkost vše. A jaké si dáme na příště? Třebaže se s křehkostí rýmuje, je o trochu o něčem jiném. Následující dva týdny fotíme na téma SLADKOST.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMsladkost pro flickr a #odclonenoFMsladkost pro G+ a to až do úterý 13. října 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno