FOTO MISE: STÍN - souhrn fotografování a netradiční fototéma

fotograf: Pavel Křeček

fotograf: Pavel Křeček

Naše fotografování Stínu je u konce a já s radostí můžu konstatovat, že v naší skupině na flickru, ani komunitě na G+ jsem nenašel fotografii, z níž bych neměl radost. Vaše nápady a kreativita... Přátelé, to by se dalo závidět. :) Nejvíce mě hlavně pro svůj koncept i následnou realizaci zaujala fotografie Pavla Křečka. Dobrá technická i umělecká kvalita, výtečná barva, parádní práce. A doufám, že nejsem jediný, kdo vidí Karkulku...

Dále mě vskutku potěšilo, když jsem ve flickru poolu naší skupiny objevil tvorbu Petry Schützové (Ptáče, RanníPtáče). Kdo čte odcloněno delší dobu, jistě mu toto jméno není neznámé. Petry fotografii jsem však nevybral pouze proto, že mezi námi už dlouho nebyla. Její úhel pohledu mi přišel vždycky zajímavý a často velmi unikátní. Zde se mi moc líbí, jak komplexně Petra do svého hledáčku zahrnula všechny podstatné elementy a zároveň pomocí stínu dovysvětlila zobrazený příběh ze své KaravanTour. Možná bych fotku ořízl těsně pod jeho rukama... ;)

 
fotografka: Petra Schützová (RanníPtáče)

fotografka: Petra Schützová (RanníPtáče)

 

Minimalistické vyjádření stínu fotografa Hamsternika mé oči také rychle přitáhla. Mile mě zaujalo, že stín nesměřuje přesně do pravého dolního rohu, barevnost i nápad. Fotografie má úžasný potenciál symbolizovat pro každého něco jiného a právě proto se mi líbí.

fotograf: Hamsternik

fotograf: Hamsternik

A zadařilo se i Tomáši Auerovi. Kompozice, koncept, černobílé provedení... výborná práce a velmi zdařilé zpracování našeho tématu! Když se na fotografii podívám, vidím ticho a to se málokomu daří fotografovat. Doufám, že tě, Tomáši, mezi námi zase příště uvidím. :)

fotograf: Tomáš Auer

fotograf: Tomáš Auer

A na závěr ze stínu vycházející mladý muž s jasným plánem ve svých očích. Pavol Parikrupa, kterého mezi námi také moc rád vidím a po dlouhé době vítám zpět, jako vždy svým unikátním pohledem příhodně rozrazil naše téma. Zvláště zachycený výraz ve tváři mě od této zdařilé práce nechce pustit pryč.

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

A to je ke stínu, alespoň prozatím, vše. A jaké téma si dáme na příště? Tentokrát se o téma postaral Luboš Račanský aka BanterCZ;

Tak tedy téma je Hořící Dům aneb Co byste před plameny ohně ze svého domova zachránili. Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMhoricidum pro flickr a #odclonenoFMhoricidum pro G+ a to až do úterý 18. srpna 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno