FOTO MISE: HOŘÍCÍ DŮM - souhrn fotografování a nové fototéma

fotograf: Tomáš Auer

fotograf: Tomáš Auer

Bylo mi jasné, že v rámci projektu Hořící dům resp. v jeho odcloněné edici uvidím unikátní fotografie, nečekal jsem však, jak kreativně se tohoto tématu ujmete. Těší mě, že se v našich skupinách objevila klasická zpracování i úžasně unikátní fotografie, které mnohé z nás při úvaze nad Burning House projektem pravděpodobně ani nenapadly. A třebaže někteří autoři si možná jenom přečetli název tématu Hořící dům a už The Burning House projekt neřešili, mám z nich také nemalou radost, protože fotit Hořící dům bez hořícího domu, to je docela umění! :)

Co bychom si v případě požáru každý vzali z domu, co bychom se snažili zachránit a bez čeho bychom se obešli je samozřejmě individuální, a třebaže já bych si brokovnici nevzal, hlavně protože žádnou nemám, s respektem a zaujetím jsem si prohlédl, co by si Tomáš s Lubošem s sebou odnesli a před plameny zachránili.

fotograf: Luboš Račanský

fotograf: Luboš Račanský

Dále se mi moc líbí zpracování fotografa Milana Carňanského, který nejen zvážil, jaké věci by vzal, ale i jak by je při transportu před plameny uchránil. Jako vždy výtečné zpracování a unikátní oko. Klobouk smekám, Milane.

fotograf: Milan Carňanský

fotograf: Milan Carňanský

A mile mě zaujala i fotografka Iva, která nejen ukázala, koho by vzala, ale také jak by zmíněnou situaci prožívala. Iva je výtečným příkladem fotografky, která umí tvořit s jakýmkoliv fotoaparátem. Od zrcadlovky šla ke kompaktu a teď se prý učí fotit telefonem. Parádní práce!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A co bych to byl za člověka, kdybych žádal ostatní o osobní fotografie a přitom se sám nezúčastnil...

fotograf: Michal Fanta

fotograf: Michal Fanta

A to je k Hořícímu domu vše. A jaké téma si dáme na příště? Všimli jste si někdy, že téměř každá dobrá fotografie obsahuje trojúhelník, nebo jiné tři aspekty? Pojďme fotografovat TŘI, ať už to budou úhly, věci, postavy, úkazy, myšlenky, nebo cokoliv jiného...

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMtri pro flickr a #odclonenoFMtri pro G+ a to až do úterý 1. září 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno