FOTO MISE: MĚSTO - souhrn fotografování a nové fototéma

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Aktivita prvního prázdninového týdne bývá většinou nižší, ale i tak se v našich komunitách na flickru i google+ objevily parádní fotografie. Nejvíce mě zaujala tvorba Pavlínky Malachové a Ivy Daniely. Obě fotografky se opravdu umí vyjadřovat obrazem. A dnes, třebaže na "titulní straně" vidíme práci Ivy, nejraději bych tam viděl obě.

Když se řekne město, mnozí fotí architekturu, světlo, lidi, zlomek fotografuje život. Iva zvolila za svůj hlavní subjekt horký letní den. Nejprve jsem si nebyl jistý kompozicí, omezeně jsem uvažoval, že hlavní roli na snímku hrají lidi. Pak mi ale došlo, že hlavní je voda a atmosféra města, jíž lidé dokreslují. Technicky by se dala práce ještě trochu doladit, ale to jsou jenom detaily. Výtečně!

A nyní k fotografii, s níž jsem tu Ivy neustále vyměňoval; Nápad resp. pohled Pavlínky na město mě nebývale zaujal. Využít odrazu městské krajiny příjemně splývající s momentem jednoho člověka, fotografky - to je super! Kompozičně paráda, možná bych nechal fotoaparát v pozici a pak se narovnal, aby vynikla postava, ale jinak smekám klobouk před tvou kreativitou.

fotografka: Pavlína Malachová

fotografka: Pavlína Malachová

Člověk se dívá na povedenou fotografii města Moniky Vajdlové reprezentující jak světlé, tak i stinné stránky urbanizovaných míst a po chvílí si říká: "Není to Kamil?" :) Fotka se mi moc líbí, převážně její expoziční a barevné zpracování. Středová kompozice byla dle mého názoru dobrá volba. Kdybych mohl radit, pohrál bych si více s perspektivou resp. bych se snažil využít vodivé linie střechy vlevo nahoře v rohu a možná i obrubníků. Moc rád tě mezi námi opět, Moniko, vidím.

fotografka: Monika Vajdlová

fotografka: Monika Vajdlová

Nápad se mi, Pavle, moc líbí, focení v noci má svá úskalí i své výhody a z tvé práce je patrno, že sis tvorbu náležitě užil. Z hlediska kompozice bych navrhoval odříznout významný kus spodní části fotky, což by scéně přidalo na napětí i zajímavosti. Moc rád tě mezi námi zase vidím a těším se na příště.

 
fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

 

A to je k Městu pro dnešní den vše. A jaké téma si dáme na příště? Rostlinný, živočišný, lidský, zvířecí, jakýkoliv život ve významu přeneseném i přímém... jedním slovem ŽIVOT. Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMzivot pro flickr a #odclonenoFMzivot pro G+ a to až do úterý 21. července 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno