FOTO MISE: KOLO - souhrn fotografování + nové fototéma!

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

Musím říct, že jsem nevěřil svým očím. Ivo, toto je super! Výtečná, kreativní a neotřelá práce. Moc se mi líbí využití komplementárních barev, SVĚTLA, perspektivy, kompoziční využití negativního místa a obecně celého nápadu. Mám pocit jako bych se díval na záběr ze sci-fi filmu a také si snadno dokážu představit, že by o takovou fotku měl zájem například výrobce bicyklů pro svou reklamní kampaň. A leckterou titulní stránku tištěného časopisu by také mohla zdobit. Smekám pomyslný klobouk.

A mé oči a mysl potěšila i Pavlínka Malachová. Jednoduché a perfektní! Vhodné využití středové kompozice, převod do B&W, super nápad. Moc se mi to líbí!

fotografka: Pavlína Malachová

fotografka: Pavlína Malachová

Milane, tomu říkám koncept! Pravá strana fotografie mi přišla poněkud tmavá, a tak jsem přemýšlel, jestli symbolizuje nižší intenzita noc a vyšší den. Předměty na ráfku tomu úplně nenapovídají, nicméně bych rád konstatoval, že, ať je tomu jakkoliv, myslím, že jsi nám všem otevřel oči. Moc si vážím tvé účasti na našich společných virtuálních foto misích.

fotograf: Milan Carňanský

fotograf: Milan Carňanský

Martinovi se chci přiznat, že jsem nad jeho fotografií s výtečnou perspektivou, pastelovou barevností a přirozeností několik vteřin přemýšlel a hned jsem neviděl kolo. Nicméně pak to i mě došlo. Paráda pane!

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

A na závěr bych rád mezi námi poprvé přivítal fotografa Kaňku alias Hamsterníka, jehož fotografie hledání a fotografování kol, ať už byla kdekoliv, mě velmi mile potěšily. Tato mi přišla nejlepší převážně díky kompozici, neobvyklosti, vedení linie z pravého horního rohu dolů do levého i obsažená tématika času. 

fotograf: Hamsterník

fotograf: Hamsterník

Z každé mise, kde se objeví alespoň jedna fotografie mám radost, dnes ji mám mnohonásobnou. Přátelé, tentokrát to bylo něco úžasného. A již teď se těším na fotografie, jež tu uvidím příště. Na to bych však nejprve měl asi oznámit téma, že? :) Tak tedy... POHYB

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMpohyb pro flickr a #odclonenoFMpohyb pro G+ a to až do úterý 23. června 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno