OAFF 2015: Lokace, workshopy, AORTa, Šestadvacítka a Nová vlna časopisu SAM

© Michal Zahornacký - Open Air Foto Festival 2015

© Michal Zahornacký - Open Air Foto Festival 2015

Když se řekne Český Krumlov, věřím, že mnozí milovníci ženské krásy i fotografie si toto krásné město na povodí Vltavy představí jako tvůrčí ateliér Terezy z Davle. I proto mě těší, že i letošní Open Air Foto Festival Terezu i krásu považuje za své nedílné součásti. Půvab nahých i oblečených, něžných i nevšedních modelek bude zdobit řadu pečlivě promyšlených lokací. Hlavní role bude patřit ženě v Prokyšově sále, gotickém a rokokovém salónku prelatury, městském divadle v SUPŠ sv. Anežky, v klubu City Lounge a Ukradené galerii v Hradební ulici.

© Lukáš Dvořák - Open Air Foto Festival 2015

© Lukáš Dvořák - Open Air Foto Festival 2015

  • V “Prokyšáku” budou prý nezapomenutelné modelky i pečlivě sestavený tým Fotopátračky připraveni kreativně spolupracovat s každým z nás a do hloubky fashion a Xphotography nás zavede Alex Lambrechts.
  • Jeviště městského divadla se promění v přehlídkové molo, kde budou každou hodinu probíhat přehlídky profesionálních modelek. A kdo přehlídku nestihne, bude mít možnost fotit s jednou z vybraných modelek v prostorách krumlovského divadla. A ve stejném prostoru dojde také k vyhlášení vítězů soutěží ART ROOM, Photo Award i Fotograf roku.
  • Mužskému a ženskému aktu a fashion fotografii bude patřit i SUPŠ sv Anežky, kde budou probíhat workshopy Roberta Vana, Terezy z Davle, Lukáše Dvořáka, Jana Pohribného, Libora Sváčka i Stana Steinera. A po dopoledním focení aktu Tereza z D. nabídne i jedinečný zážitek v podobě večerního focení glamour na jejích oblíbených místech Českého Krumlova.
  • City Lounge ovládné fotografický žánr, u jehož zrodu stála například Marilyn Monroe a další hvězdy stříbrného plátna. Glamour však nejsou jen fotky modelek ve vyzývavých polohách a na OAFF ve spolupráci s Filipem Matušinským a finalistkami z Czech Beauty nás prý přesvědčí, že i glamour je uměním a má své oprávněné místo ve světě fotografie.
  • Svébytnou produkci zaměřenou na ženské tělo a bolest si najdeme v Ukradené galerii v Hradební ulici, kde Petr Jedinák odkryje půvab starodávné japonské tradice bondážování - japonské shibari v režii studia Hell.
 
© Robert Vano - Open Air Foto Festival 2015

© Robert Vano - Open Air Foto Festival 2015

 

A do Čech konečně zavítá i Jaroslav (Aurum Light), jehož specializací je oblékání modelek pouze do mléka. OAFF však není pouze o ženě. V městském parku najdeme slackline, sk8, breakdance, diskgolf a kin-ball - novodobé sporty urbanizované společnosti představující více než tisíc příležitostí k tvorbě dobré fotografie. V Myší díře bude probíhat romantický svatební obřad - fingovaný, ale s velkou parádou. Museum Fotoateliér Seidel nabídne seznámení s historickými fotografickými technikami a uměním portrétní fotografie prvorepublikové vile, která v sobě skrývá příběh o počátcích fotky a pohnutý osud průkopníků fotografického řemesla. A zaručeně jsme prý ještě nebyli v bývalém skladu lodí a prostoru neznáme historie vedle Ukradené galerie. A v kině Luna najdeme mezinárodní Setkání fotoklubů spolu s fotoklubem FotoKrumlov.

© Peter Dobiš - Open Air Foto Festival 2015

© Peter Dobiš - Open Air Foto Festival 2015

A Open Air Foto Festival není ani pouze o fotografických matadorech a otevírá dveře do světa fotografie i mladým nadějným fotografům; V rámci sobotního slavnostního večera proběhne také oficiální zahájení činnosti AORTy, neziskového projektu Atelier of Rocking Talents zaměřeného na pomoci vybraným mladým talentům rozjet jejich kariéru. A společně s AORTou OAFF představuje i další projekty jako Šestadvacítka a Nová vlna časopisu SAM.

© Martin Grobař - Open Air Foto Festival 2015

© Martin Grobař - Open Air Foto Festival 2015

Krumlov skutečně po celý první červnový víkend ožije fotografií. Fotogenické žánry pohltí nejen interiéry a exteriéry města, ale i historické centrum. Na náměstí uvidíme kejklíře, žongléry a akrobaty, na lodi Závislosti, po festivalové trase budou k vidění soutěžní díla ART ROOM a prý nesmíme zapomenout ani na něžné Oaffinky - živé loutky představující ročníkové téma Člověk a závislost. Už abychom tam byli, co říkáte? Pro více informací mrkněte na foto-festival.cz.