Fotografové, fotografky, přátelé a kamarádi,

Vskutku rád nad fotografováním uvažuji, poznávám podobně nadšené fotografy a fotografky a cenním si, že se nám kolem odcloněno.com podařilo vytvořit pozitivně naladěnou, kreativní, zdravou a neustále se rozvíjející komunitu dobrých lidí. Komunitu odcloněnou od iluzí klamavého marketingu a lidí jejichž modlou není fotografie, ale jejich fotoaparát. Brzy tomu bude již pět let, co mám ve svém životě to potěšení, s láskou a radostí pro Vás připravovat nové rozhovory, úterní "THING" projekt i čtvrteční a jiné články o fotografování a zvláště si cenním naše foto mise. Děkuji Vám za vskutku milou příležitost i Vaše láskyplné ohlasy a doufám, že budu v publikování článků na odcloněno.com moct i nadále pokračovat a dlouhé roky se dělit o naši společnou foto radost.

Po pěti letech konstatní práce na tomto online fotografickém periodiku a jiných nejen s focením spojených projektech bez volného víkendu nebo dovolené mi však v pondělí došel dech. Myšlenky se mi začaly vytrácet a několikrát jsem po dvou krocích krátké chůze chvilkami netušil, proč jsem se rozešel nebo kam jdu. Něco podobného pravděpodoně potkalo nejednoho z Vás. Pracující mají víkendy, atleti soustředění resp. fyzickou i duševní rekonvalescenci a skoro všichni mají dovolenou. A tak i já zjistil, že si něco podobného budu potřebovat také naordinovat. 

Omluvte prosím minulé i budoucí občasné výpadky převážně pondělních a úterních článků. Foto mise pokračují a já určitě neodcházím. Potřebuji jen vydechnout, nabrat sílu a nový dech, což se, jak věřím, pozitivně projeví i na kvalitě nadcházejících článků na odcloněno.com.

Fotografovat žít, ale nepřehánět. :)

Již zítra se na Vás těším s informacemi o OAFF,

Michal