FOTO MISE: VLIV ČLOVĚKA - souhrn fotografování a Protiklady

fotograf: Milan Carňanský

fotograf: Milan Carňanský

Posledních většinou jarním vzduchem provoněných a slunečním svitem prozářených čtrnáct dní uteklo jako voda a my máme před sebou souhrn právě uplynulé a úspěšně dokončené foto mise na téma Vliv člověka. Nevím, jak vy, ale já z ní mám velkou radost. Nejen, že se mezi námi objevili dva noví a kreativní fotografové (Milan Carňanský a Martin Veverka), které na odcloněno.com srdečně rád vítám, ale hlavně mám radost ze všech vámi vytvořených fotografií.

Nejvíce mě zaujal Milan a hned za ním Kamil, jejichž fotografie jsou hodnotné samy o sobě, ale vedle sebe jsou, myslím, ještě lepší. Někdy se člověk cítí, že by vlivem různých lidí explodoval, ale jakmile si uvědomí, že každý má svůj vlastní život ve svých rukou a je pouze na něm, koho nechá aby jej tzv. vytočil, následuje nádech a hluboký výdech, jenž jakoby Kamil skvěle zobrazil.

Kamilova fotografie je v mých očích však ještě o trochu více poetická a moc rád se na ni dívám. Nejen pro svou technickou zdařilost, a využití linií na pozadí jako vizuálních cest pro divákovy oči, ale převážně pro svou symboliku a věřím, že každý si v ní najde, co potřebuje.

fotograf: Kamil Zachar

fotograf: Kamil Zachar

Z tvořivé fotografické tvorby Ivy Daniely mám také pokaždé velkou radost. Těší oči a hladí duši. A vyzdvihnout bych chtěl i vhodnou aplikaci citového zabarvení barevným monotónen, který každý ne vždycky ví, kdy je dobře jej použít. :)

 
fotograf: Iva Daniela

fotograf: Iva Daniela

 

Martine, vítej! I z tvé práce mám rádost, moc se mi líbí barevná kombinace zvolených odstínů, kompozice i obsah fotky, a třebaže v ní vliv člověka přímo nevidím, věřím, že tam je a že jen já jej přehlížím. Těším se tu na tebe i příště!

fotograf: Martin Veverka

fotograf: Martin Veverka

A na závěr se v této foto misi objevuje Břeťa se svou dobře čitelnou fotografií. Vliv člověka je jasný. Někdy měníme krajinu až k nepoznání, že?! Mám-li být však upřímný, chybí mi na fotce element, jenž by mě vtáhl do "děje". Nápad však super a jsem za ni moc rád.

fotograf: Břeťa ČR

fotograf: Břeťa ČR

A to je pro dnešní den k foto misi Vliv člověka vše. Nejen Milan, Kamil, Iva, Martin a Břeťa, ale i Pavel mě moc potěšil a já se již teď těším na příští misi kreativního fotografování na téma PROTIKLADY.

Svou tvorby jako obvykle přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMprotiklady pro flickr a #odclonenoFMprotiklady pro G+ a to až do úterý 26. května 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno