FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - PROTIKLADY

Již před lety mě velmi mile zaujala definice protikladů v podání čínské filozofie, která zjednodušeně říká, že to jsou propojené a na sobě závislé elementy přírody, které se díky společné existenci a interakci vzájemně rozvíjí a rostou. Existence muže a ženy, světla a tmy i nádechu a výdechu je důležitá, každý protiklad má v našem světě své místo, s každým se počítá. Doposud si však nejsem jistý, jestli každý prvek musí mít svůj protiklad. Jestli se filozofie Jing a Jang dá absolutně zobecnit resp. jestli například existence dobra je podmíněna existencí zla.

Význam slova protiklady vám určitě nemusím dlouze vysvětlovat. Obklopují nás téměř na každém kroku. Najdeme však protiklady kdekoliv? S jakými se setkáváte nejčastěji? Jaké máte nejraději a jaké byste raději ve svém životě neviděli? Co si představíte, když se řekne protiklady? Kde je vídáte nejčastěji?

Už teď se těším na právě vaše interpretace současného tématu! Své fotografie vyjadřující nebo zobrazující protichůdné elementy našeho světa a možná i jiného přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMprotiklady pro flickr a #odclonenoFMprotiklady pro G+ a to až do úterý 26. května 2015 do 22:00 hodin.