FOTO MISE: PŘEHLÍŽENÁ KRÁSA - souhrn fotografování a nové fototéma

 
fotografka: Eve Onail

fotografka: Eve Onail

 

Minulý týden jsem bohužel nezvládal pro vás připravit článek s inspirací a tipy k fotografování mise na téma Přehlížená krása, nicméně dnes po shlédnutí vašich fotografií vidím, že jste ji vlastně ani nepotřebovali. Z každé vámi vytvořené fotografie mám opravdovou radost.

Asi největší mám z fotky s nádechem surrealismu fotografky Eve Onail, jejíž oko a cit pro technickou i uměleckou stránku tvorby fotografií mě hladí po duši. Lépe bych Přehlíženou krásu asi sám nezpracoval. Zvláště se mi líbí jak větve ladí s pozadím, avšak světlo, kontrast a v neposlední řadě také kontrast z této práce dělají něco výjimečného. Doufám, že se uvidíme častěji.

Svým pohledem mě však velmi zaujal i Kamil Zachar, jehož fotografie je výborně zkomponovaná, vyvážená a hlavně zachycuje naše téma hned z několika úhlů pohledu. Takové věci, jsem zjistil, Kamilovi dobře jdou a i jeho foto je mým velkým favoritem. :)

fotograf: Kamil Zachar

fotograf: Kamil Zachar

Příjemně mě zaujal i produkt práce a kreativní mysli fotografky Ivy Daniely. Luční kvítí často bereme za samozřejmost a někdy jej dokonce považujeme za plevel. Kdo se však na svět dokáže podívat dětskýma očima, váží si krásy, ať je tam, kde jsme na ni zvyklí, nebo kde bychom ji nečekali. Výtečná připomínka, vskutku zdařilá kompozice a to jsem ještě ani nehovořil o rozšláplé pampelišce.

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

I Pavlův pohled na právě ukončené téma se mi moc líbí. Kdo má dneska čas koukat na oblohu a kochat se krásou mraků, že?! Přitom mnozí častým pohledem vzhůru napadly úžasné věci. Podstata fotografie je parádní, využití širokého ohniska vhodné, avšak stožár vpravo nahoře rušivý. Jinak paráda.

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

A to je k foto misi na téma Přehlížená krása vše. Mám z toho velkou radost! A jaké si dáme na příště? Ve srovnání s obrovitostí vesmíru jsme velcí asi jako jemňoučké zrnko prachu, ale přesto jsme schopni leccos ovlivnit, ať už k lepšímu, nebo k horšímu. Pojďme příští dva týdny strávit fotografováním na téma VLIV ČLOVĚKA.

Fotografie jako obvykle přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMvlivcloveka pro flickr a #odclonenoFMvlivcloveka pro G+ a to až do úterý 12. května 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno