FOTO MISE: JINÁ PERSPEKTIVA - souhrn fotografování + fototéma na příště

fotograf: Matěj Krč

fotograf: Matěj Krč

Co fotograf to perspektiva a každá, alespoň v mých očích významná. Pokaždé, když se setkám s fotografiemi, v nichž je patrný otisk jejich autora, objeví se mi úsměv na tváři. Jak řekl Chuck Close: "I think photography is the easiest medium in which to be competent, but the hardest medium in which to have a personal vision." a já bych si s ním dovolil souhlasit, téměř každý je fotograf, ale málokdo má unikátní vizi. A o to více si proto vážím vašich fotografií, které ať více, nebo méně, tak ve všech případech reprezentují pohled na svět každého z vás.

Nejvice mě zaujala černobílá fotografie, jíž k nám na G+ přidal Matěj Krč, který vcelku jednoduše, avšak výtečně a možná až geniálně vyjádřil téma současné foto mise. A nejen, že svou fotografií vyjádřil perspektivu svojí, zahrnul do fotky i náznak perspektivy svého subjektu. I když se díváme na jednu věc, mnohdy vidíme každý něco trochu jiného. Moc rád tě, Matěji mezi námi zase vidím!

Luboše Račanského už jsem tak dlouho neviděl... a vřele tě tu zase vítám. Bereš mi slova, pane. Sám bych to asi nevyjádřil lépe. Obě fotografie jsou perfektní, skvěle k sobě ladí, příběh mají, jsou jasně čitelné a zároveň stimulují fantazii. Ukaž se tu častěji!

fotograf: Luboš Račanský

fotograf: Luboš Račanský

Pohled na svět očima Pavlínky Malachové také stojí za pozornost. Ze dvou povedených fotografií, které pro foto misi vytvořila, mě tato zaujala o trochu více a to pro její relativní unikátnost. Asi každého z nás někdy napadlo podívat se v metru nahoru, ale málokdo jsme vytvořili fotografii, která nás úplně jasně nezobrazuje. Z rozhovoru s Albertem Einsteinem si vybavuji část, kde doktor Einstein hovořil o naší lidské nevýznamnosti, s níž se však i tak počítá. To pro mě vyjadřuje tato fotografie. A také se mi moc líbí, protože se její autorka neváhala dívat kolem sebe resp. hledat jinou perspektivu.

fotografka: Pavlína Malachová

fotografka: Pavlína Malachová

A podobnou cestou se vydal i Tomáš Delta, kterého mám příležitost dnes mezi námi poprvé a srdečně přivítat. Obyčejně se snažím vyhýbat netradičním poměrům stran fotografie, ale když to někdo umí, nezbývá mi jiného, než koukat a chválit. Jiná perspektiva, jak má být!

fotograf: Tomáš Delta

fotograf: Tomáš Delta

A na závěr Iva Daniela. Musím se přiznat, že mi tato fotka na první pohled přišla zajímavá, ale netušil jsem proč. Jakmile jsem ale rozluštil bílý nápis na červeném pozadí bilboardu výstaviště, bylo mi jasno. Skvělá scéna, úžasná perspektiva!!!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A to je pro dnešní den k foto misi na téma Jiná perspektiva vše. Moc mě potěšilo, kolik z vás se našeho kreativního cvičení zúčastnilo. A zvláště bych mezi námi chtěl poprvé přivítat nové tvořivé a talentované fotografy a fotografku se jmény Monika Vajdová, Jan Dostál a Tomáš Delta. Moc si vážím, že tu mezi námi jste.

A jaké téma si dáme na příště? Přemýšlel jsem dlouze, ale nakonec se má mysl zastavila, jakmile se dostala ke slovu AKTIVITA. Fotografie jako obvykle přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMaktivita pro flickr a #odclonenoFMaktivita pro G+ a to až do úterý 14. dubna 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno