FOTO MISE: AKTIVITA - souhrn fotografování a krásné nové fototéma!

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Aktivita... tolik možností, co by se dalo fotografovat, že nám z toho snadno může jít hlava kolem. Mile mě potěšilo, když jsem na flickru i G+ našel vaše fotografie na toto téma a které navíc byly všechny povedené! A to jak obsahově, tak svým provedením.

Nejvíce mě zaujala barevně sladěná a vhodným světlem "nasvícená" fotografie Martina Duchače jehož ostré stíny a napjatá situace k sobě perfektně pasují a který mě díky použití objektivu s krátkým ohniskem okamžitě vtáhl do děje. Zachycení aktivity i neaktivity jedním stiskem spouště jeho fotoaparátu - to je třešnička na dortu!

Mile mě potěšil i Pavel Dvořák, který, třebaže a pravděpodobně sáhl do archivu, velmi dobře zkomponoval svou vzpomínku na nedávnou týdenní aktivitu v horách pokrytých bílým sněhem. Zvláště se mi líbí vizuální hrátky s kůlem vpravo resp. jeho využití nejen jako vytyčení hranice cesty, ale také jako záchytného bodu kompozice této fotografie - vrchol v pozadí, kůl vpravo a člověk vlevo vytváří hezký kompoziční trojúhelník. ;)

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

Říkal jsem to už dříve a rád to znova zopakuji; Kreativita fotografky Ivy mě nepřestává inspirovat! Velmi se mi líbí, jak Iva využila celou plochu své fotografie a zároveň zahrnula "negativní plochu" v levě části jako kompoziční prvek, barevnost je super a s úžasem hledím i na bílé tečky na červeném hrnku i na čelence ve vlasech a ty brýle... To je fotografka, která si umí vyhrát!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A na závěr pasivní aktivita objektivem Michala Pisarčíka. Přijde mi, že dole je trochu více místa a že bych fotografii raději viděl v černobílém provedení, ale možná by tím ztratila něco, co díky své omezenosti zatím nevidím. V každém případě jsem i za tuto práci moc rád. I Michala mezi námi pokaždé moc rád vidím.

fotograf: Michal Pisarčík

fotograf: Michal Pisarčík

Tak a to je k dnešnímu tématu všechno. A jaké si dáme na příště? Stál jsem uprostřed polí a luk, koukal kolem sebe a vše mi přišlo tak nějak obyčejné. Hledal jsem exotiku a nevšednost a má mysl křičela, že nic takového kolem sebe nevidí. Vše jsem na chvíli zastavil. Nadechl se. Vydechl. Má mysl utichla a já se začal dívat kolem sebe pozorněji. Přestal jsem hledat své představy. Začal jsem se těšit z toho, co jsem měl k dispozici. A viděl jsem krásu, kterou běžně přehlížíme. PŘEHLÍŽENÁ KRÁSA, to je téma další foto mise! :)

Fotografie jako obvykle přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMprekrasa pro flickr a #odclonenoFMprekrasa pro G+ a to až do úterý 28. dubna 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno