FOTOGRAF ROKU: Děti jsou fotogenické - postřehy a inspirace

© Josef Šulc - Fotograf roku 2015 | FotoVideo

© Josef Šulc - Fotograf roku 2015 | FotoVideo

Děti jsou fotogenické nejen proto, že jsou roztomilé, ale také a hlavně proto, že jsou přirozené. Neřeší zbytečné problémy a užívají si svého nového života. S onou roztomilostí se to ale dá velmi snadno přehnat. Ne však ze strany dětí, ale nás - fotografů a fotografek. Mnozí však kráčí po této tenké linii s přehledem, alespoň toho jsem si všiml, když jsem si prohlížel současné kolo fotografické soutěže časopisu FotoVideo, Fotograf roku 2015.

Doposud mě z téměř 1500 fotografií nahraných přidaných k tématu Děti jsou fotogenické možná nejvíce zaujala fotografie Josefa Šulce. Mé oči ale přitáhla i tvorba Jiřího Horáka a Boba Gajdoše. Všichni tři fotografové nefotografovali pouze děti, ale také charakteristiky spojené s dětským životem i osobnosti svých malých subjektů.

© Jiří Horák - Fotograf roku 2015 | FotoVideo

© Jiří Horák - Fotograf roku 2015 | FotoVideo

 
© Bob Gajdoš - Fotograf roku 2015 | FotoVideo

© Bob Gajdoš - Fotograf roku 2015 | FotoVideo

 

A kde jsou vaše fotografie? Do uzávěrky resp. neděle 5. dubna 2015 stále zbývá dost času. Pro více informací mrkněte na fotografroku.ifotovideo.cz. A máte-li zájem o radu rád bych vám doporučil; Fotografujte emoce. Vyvarujte se vyumělkovanosti a přeostřeným očím. Zaměřte se na přirozenost a osobitost svých subjektů. A když fotografovat ve stylu Anne Geddes, pak tvořit lépe, než Anička. Někdy neplánovaná a technicky zdařilá a dobře načasovaná momentka vás dovede dál, než byste mohli čekat. A teď už nezbývá, než jít a přirozeně fotografovat. :)