FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - KONTRAST

Říká se, že skvělé fotografie člověk najde tam, kde se světlo mění v tmu, černá v bílou, souše ve vodu, voda v páru, pláč ve smích, chudoba v bohatství... Dobrý fotograf i fotografka ví, že věnovat zvláštní pozornost kontrastu v jeho jakémkoliv smyslu jim často přináší příležitosti pro tvorbu nezapomenutelných fotografií. Jasným příkladem této teorie je fotografování západů a východů slunce, kdy den přechází v noc a naopak. Současná foto mise na téma KONTRAST je samozřejmě i o západech a východech, ale také o mnoha jiných přechodech. Podívejte se kolem sebe, pozorujte kontrast, naučte se jej vidět ještě o trochu lépe a tvořte lepší fotografie!

Není náhodou, že mnohé skvělé fotografie jsou větší či menší mírou založeny na kontrastu.

Jako obvykle neváhejte pojmout současné téma živelně a tvořte po svém. Nebojte se však misi využít i jako kreativní cvičení. Možná budete sami překvapeni, kde všude se dá najít nějaký ten kontrast. ;)

Již teď se na vaši tvorbu těším v naší foto-skupině na flickru, nebo ve foto-komunitě na Google+ s příslušnými TAGy odclonenoFMkontrast pro flickr a #odclonenoFMkontrast pro G+ až do úterý 17. března 2015 do 22:00.