FOTO MISE: SEN - souhrn fotografování a nové fototéma

fotograf: Braňo Ulbrich

fotograf: Braňo Ulbrich

Když přijde čas na shrnutí právě uplynulé foto mise - v tomto případě na téma MŮJ SEN, pokaždé se plný nadšení a energie pouštím do prohlížení vašich tématicky laděných fotografií. A zatím pokaždé jsem z vaší tvorby mile překvapen. Samozřejmě někdy jsou fotky lepší než jindy, nicméně ještě se nestalo, aby nebyly dobré resp. s klidem na duši mohu říct, že jsem ještě v našich kruzích špatnou fotku nepotkal. Jsem zvyklý vídat fotografie překypující kreativitou, nadšením z fotografováním a většinou i technickou a uměleckou kvalitou... Jak mě těší, že také tak rádi fotografujete!

Tentokrát mě nejvíce zaujala fotografie Braňa Ulbricha, kterého mezi námi po delší době opět rád vítám. Jeho kompozice je precizní, barevnost vyvážená a komplementární, světlo více než vhodné, subjekt výtečný a téma naplněné! Ukaž se tu, Braňo, častěji! :)

Za další vskutku povedenou fotografii bych rád označil snímek Martina Duchače, jehož schopnost vizuální komunikace jsem již dříve v našich misích vyzdvihoval. V tomto případě mě poněkud ruší poklička kotlíku, kterou bych buď silně ztmavil, nebo fotografii kousek nad ní ořízl... jinak je to úžasná fotka přetékající příběhem a která má i velmi vysoký potenciál pro komerční uplatnění. Pane, to je paráda!

 
fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

 

Když jsem před několika týdny zahlédl ve flickr poolu naší skupiny fotografii Máry Jarkovského, tiše jsem si přál, aby se objevila v naší foto misi. Také se jedná o zdařilou tvorbu obsahující více otázek, než odpovědí s parádním světlem. Na "titulní straně" foto mise se neobjevila především proto, že nebyla pořízena "pro foto misi". ;) Jsem však moc rád, že ji Mára vytvořil. :)

fotograf: Mára Jarkovský

fotograf: Mára Jarkovský

Úplně si dokážu představit, jak se během několika vteřin v mlze objeví světla pomalu přijíždějícího auta, nebo jak v altánku objeví silueta krásné ženy v bílých šatech s vlasy se jemně vlnícími v jemném vánku. Sen začíná a... po cestě kráčí muž. Na sobě má černý oblek, bílou košili a černou kravatu. Je bos, avšak jeho krok je lehký, jak kdyby se procházel po jemném písku... Jinými slovy úžasná fotografie skvěle zapadající do tématu naší foto mise! Pavlínko, i tvé fotografie tu vídám rád.

fotografka: Pavlína Malachová

fotografka: Pavlína Malachová

Tak tohle je sen! Technicky by chtělo stín ještě trochu doladit a i světlo by mohlo být o trochu lepší, ale jinak se jedná o výtečnou, KREATIVNÍ a minimálně z mého pohledu úžasnou fotografii! Pavle tvou kreativitu by ti mohl leckdo závidět!

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

Přátelé, s foto mise na téma Můj sen mám takovou radost, že ho si pravděpodobně v budoucnu ještě jednou zopakujeme. Teď je však čas na téma jiné... Příští dva týdny fotografujeme: KONTRAST.

Již teď se těším na vaše fotografie v naší foto-skupině na flickru, nebo ve foto-komunitě na Google+ s příslušnými TAGy odclonenoFMkontrast pro flickr a #odclonenoFMkontrast pro G+ až do úterý 17. března 2015 do 22:00.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno