FOTO MISE: KONTRAST - souhrn fotografování + nové fototéma

fotograf: Kamil Zachar

fotograf: Kamil Zachar

Tentokrát nebylo vůbec jednoduché rozhodovat. Moc mě těší vyšší účast a musím říct, že jsem byl velmi příjemně překvapen, když jsem viděl vaše fotografie. Tolik kreativních fotografií! Před každým, kdo se zúčastnil foto mise na téma Kontrast, smekám. Rozhodování o tvorbě, která se mi líbila nejvíce, také nebylo ani trochu jednoduché. Vlastně jsem se stále ještě nerozhodl...

Fotografie Kamila Zachara značí fotografickou zkušenost, kreativitu, zpracování kontrastu minimálně na třech významových úrovních - život a tma, světlo a tma, dlouhé a krátké vlasy. Navíc je jeho fotografie tonálně i kompozičně vyvážená. Když jsem však viděl fotografii Pavlínky Malachové, došly mi slova. Jednoduše geniální! Výtečný kontrast na dvou významových rovinách, výtečná volba barev, dobré světlo a geniální jednoduchost se řadí mezi jednoznačné kvality její kreativní a umělecké práce. Jak je patrno, Kamil i Pavlínka ví, co dělají a vyjadřování se fotografií je jejich doménou. Těžko však mohu říct, která fotografie je lepší. Obě jsou úžasné a kdyby umístění obou na "titulní stranu" této foto mise neznamenalo, že bych je musel obě zmenšit, byly by tam vedle sebe. Moc vám oběma děkuji, že děláte náš svět hezčí tvorbou vašich fotografií.

fotografka: Pavlína Malachová

fotografka: Pavlína Malachová

Velmi příjemně mě také zaujalo, jakým způsobem se k našemu tématu postavil Martin Duchač, který využil kontrastu k tvorbě zajímavé a velmi dobře zkomponované dvojexpozice. A moc se mi líbí i zvolená barevnost. Martine, ty mě skoro vždycky velmi mile překvapíš. I tvé účasti v našich misích si moc vážím. 

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Iva neloví v archivu, ale aktivně tvoří skoro pro každou foto misi. Moc si vážím této kreativní fotografie s výtečným nápadem! Volba bot je výtečná i pozadí zajímavé, možná bych lehce ubral vinětu, ale to už bych umělci možná už moc kecal do práce. :)

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Michalův kontrast reklamy mě také velmi mile zaujal. Mé oko však chytil i kontrast architektury, kontrast bíle s černou a kontrast lidí v reklamě. Dle mého názoru se jedná o velmi dobrou a zajímavou fotografii, která - díky šlapadlu - bude mít za několik desítek let ještě vyšší hodnotu.

fotograf: Michal Pisarčík

fotograf: Michal Pisarčík

A to je k tématu Kontrast vše. Mám nemalou radost z toho, jak se nám foto mise vydařila! A pomalu se začínám těšit na příště, kdy budeme fotografovat a tvořit na téma JINÁ PERSPEKTIVA. Jinými slovy kreativní hrátky s úhly pohledu.

Fotografie jako obvykle přidávejte buď do naší foto-skupinu na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMjinaperspektiva pro flickr a #odclonenoFMjinaperspektiva pro G+ a to až do úterý 31. března 2015 do 22:00.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno