FOTO MISE: JEDNA VTEŘINA - souhrn fotografování + nové fototéma

fotograf: Marek Rybarik

fotograf: Marek Rybarik

Podstatou této mise bylo vcelku neobvykle nastavit naše fotoaparáty, zkoušet nové věci, experimentovat a také pomoct mnohým opustit mylnou představu, že fotografie musí být ostrá, aby byla dobrá. Třebaže na experimentování jsem vás moc nenalákal, objevili se mezi námi Marek a Kamil - fotografové, které už jsem dávno neviděl a jež mezi námi zase rád vítám. A samozřejmě nemůžu zapomenout ani na vždy kreativní fotografku Ivu.

Nejvíce mě zaujala Markova fotografie, který volbou svého subjektu resp. činnosti jednak zdařile ukázal, co jsem měl na mysli, ale také demonstroval, že fotka nemusí být ostrá, aby byla dobrá. Navíc v tomto případě si myslím, že je díky své neostrosti a zachycení více času lepší, než by byla například ta samá scéna fotografovaná jako 1/500 vteřiny.

Dále Kamila vidím vždycky rád, ať už osobně, nebo online. Jeho fotografie je dobrou demonstrací mého záměru i zajímavou prací s negativním místem. Doufám však, že řídila přítelkyně. ;)

fotograf: Kamil Zachar

fotograf: Kamil Zachar

A na závěr jsem zařadil fotografii Ivy Daniely. Díky spíše horizontálnímu než vertikálnímu pohybu kouře jsem původně myslel, že je nahoře poněkud více místa, než bych si ideálně představoval, nicméně nakonec jsem pochopil, že má své místo. Líbí se mi i zvolená podexpozice fotografovaného domu, díky čemuž mi připomíná parní lokomotivu. Parádní, téměř abstraktní, práce!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A to je k Jedné vteřině vše. A jaké téma si dáme na příště? A že jsme jich už měli, že? Ještě jsme nefotografovali vzory. Na příští dva týdny je tedy fototéma VZOR. Již teď se těším na vaše fotografie v naší foto-skupině na flickru, nebo ve foto-komunitě na Google+ s příslušnými TAGy odclonenoFMvzor pro flickr a #odclonenoFMvzor pro G+ až do úterý 17. února 2015 do 22:00.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno