FOTO MISE: NEKONEČNO - souhrn focení a nové fototéma

fotograf: Milan Carňanský

fotograf: Milan Carňanský

Měl-li bych fotografovat na téma Nekonečno, pravděpodobně bych zvolil metodu sbíhajících se linií… nejsem si však jist, že by se mi podařilo vytvořit tak povedené a hlubokomyslné fotografie, jako všem zúčastněným fotografům a fotografkám. Klobouk dolů, kolegové, kolegyně, přátelé a kamarádi.

Nejvíce ze všech mě tentokrát zaujalo Nekonečné čekání (Endless waiting time) fotografa Milana Carňanského, jehož fotografie jsou velmi dobře čitelné a snad pokaždé jdou do mnohem větší hloubky, než se na první pohled může zdát. Přiznám se, že na Milanovy fotky se již od jeho první mise s námi těším a vážím si, že se mezi námi objevuje. Dobrý fotograf je často dobrý vypravěč a já Milana moc rád “poslouchám” a snadno se do nich vžiji. Kromě konceptu, světla a vizuální jednoduchosti mě vážně zaujala i práce s negativním prostorem symbolizujícím to, nač člověk čeká.

Za další velmi zdařilou práci bych rád označil foto Pavla Dvořáka, který využil brněnské lampy jako metaforu k nekonečnosti vesmíru plného hvězd. Tmavému pruhu na levé straně bych se asi snažil vyhnout, ale jinak výtečný nápad!

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

Bobek zpíval, že každá cesta má svůj cíl, Štěpánova fotografie mě však přivádí k zamyšlení. Má každá cesta svůj cíl a existuje něco jako cesta nekonečná? Možná ne, ale možná ano! Parádní nápad, jsem rád, že jsi se zúčastnil a na viděnou příště. ;)

A na závěr fotografka Iva Daniela se snad nekonečným množstvím nápadů a parádních fotografiích v rukávu. Minimalismus a nekonečno mi přijde jako velmi zajímavé spojení… smekám klobouk!

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

A to je pro dnešní den a foto misi na téma Nekonečno vše. Co fotograf (i fotografka), to zdařilé foto. Jak já už se těším na středu 22. prosince 2015, až uvidím, vaše pohledy a fotografie na téma NAŠE KULTURA (předvánoční i jiná). ;)

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMkultura pro flickr a #odclonenoFMkultura pro G+ a to až do úterý 22. prosince 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno