FOTO MISE: NAŠE KULTURA - souhrn fotografování a nové fototéma

fotograf: Štěpán Vraný

fotograf: Štěpán Vraný

Již při prvním pohledu na vaše fotografické práce na téma Naše kultura mi bylo jasné, že, až přijde čas na výběr fota na titul, nebudu mít jednoduchou práci. Každá z dnešních fotografií výtečně vystihuje téma této foto mise a navíc jsou všechny zdařilé i z pohledu technického. Prohlížel jsem si a uvažoval…

A nakonec jsem vybral práci Štěpána Vraného, který nejen, že svým snímkem zpracoval naši vánoční kulturu, ale zahrnul i kulturu snad neustálého fotografování jídla mobilními telefony a jeho sdílení na společenských sítích… Kdyby jen všechny fotky jídla byly alespoň z poloviny jako tvoje, Štěpáne. :)

Pavel Dvořák mě mimořádně potěšil svým nadhledem. Přiznám se, že pivo, ačkoliv bezesporu patří do typicky české kultury, mě fotit nenapadlo a o to více si Pavlovy práce vážím. Dovolil bych si však navrhnout na příště využít různé výrobce pro ještě o něco hlubší snímek. Je to však jen malý detail. Parádní práce, pane!

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

A na závěr krásná vánoční atmosféra Ivy Daniely. Přiznám se, že už si ani nepamatuji, kdy jsem s ostatními členy rodiny pekl cukroví… Moc se mi líbí zvolená perspektiva, díky níž se člověk snadno vžije do děje a začne vzpomínat na své vlastní zážitky u válu. Jako vždy mohu jen chválit! Moc se mi líbí volba puntíkovaného trika resp. jeho juxtapozice s vykrajovanými kytičkami.

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A to je pro dnešní den a foto misi na téma Naše kultura vše. Moc mě těší, jak se naše foto mise neustále zlepšují, jak uvažujete nad tím, co fotografujete, ale i že nezapomínáte být spontánní a prožívat tvorbu svých fotek. A jaké téma si dáme na příště? LES. Konkrétní i metaforický či metonymický.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMles pro flickr a #odclonenoFMles pro G+ a to až do úterý 5. ledna 2016 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno