Fotografie vs. výcvaky aneb Jak se na facebooku, instagramu a jiných foto-sítích neutopit

Na Instagramu se každý den objeví přes 80 miliónů nových fotografií a na Facebooku přibližně čtyřikrát tolik. Většina z toho jsou z pohledu dobrého fotografa výcvaky a nejeden si myslí, že pro kvalitní fotografie to nepředstavuje konkurenci. Když si člověk však otevře FB, IG, 500px, Flickr, G+ etc. a jeho feed každou vteřinu zaplaví nové fotografie, mnohé mu unikne, aniž by někdo rozlišoval, jestli se jedná o skutečně kvalitní a ne pouze populární tvorbu. Jak se tedy zviditelnit, jak lidem přiblížit naši práci a jak oslovit potenciální klienty?

V poslední době mě velmi příjemně zaujalo promo video texaského fotografa jménem Jared Moossy, které mu slouží jako úžasná vizitka (viz výše) a dále mě zaujala věta britského umělce, jehož živí tvorba graffiti a který řekl:

If you want your voice to be heard, you have to do a lot so the volume is increased.
— AROE

Což by se dalo volně přeložit jako: "Chcete-li, aby váš hlas byl slyšen, hodně tvořte, aby se hlasitost vašeho hlasu zvyšovala." Mluvme však nejen nahlas, ale i jasně a zřetelně, ať je naše skutečné já prostřednictvím naší tvorby slyšet. A samozřejmě nezapomínejme, že na ukecaného hlupáka svět většinou není moc dlouho zvědavý... I když ani u nás není těžké narazit na výjimky. Ale to už bych šel od tématu. Tvořme a publikujme často, buďme sami sebou a nechme se utopit ani výcvaky a ani kvalitou - konkurencí.