FOTO MISE: PRÁCE - souhrn focení a nové fototéma

fotograf: Štěpán Vraný

fotograf: Štěpán Vraný

Myslel jsem, že fotografování na téma Práce bude o něco populárnější, nicméně i tak mám z další v mých očích úspěšné foto mise velkou radost. Vybrat fotografii na titul, pro mě dnes nebylo ani trochu jednoduché, neboť bych tam nejraději viděl všechny. Nakonec jsem se ale rozhodl, že mě nejvíce zaujal Štěpán Vraný, kterého, mám dojem, u nás vítám poprvé.

Štěpán se vydal cestou jednoduchosti a vytvořil fotografii, do níž se snadno můžeme všichni vžít. Vzbuzuje emoce, připomíná osobní zkušenosti a technicky je také velmi zdařilá. Zvláště se mi líbí využití linie v pravém horním rohu. Poněkud neobvyklého tvaru ve stínu budíku jsem si všiml až při třetím pohledu, a třebaže bych jej ideálně eliminoval, nejedná se o věc extra důležitou. Těší mě, že jsem tě Štěpáne mohl přivítat na titulní straně. :)

Další vskutku zdařilou prací je černobílá fotografie Milana Carňanského, jehož tvorba často skrývá více než jeden význam. Díváme se na pracující ženu na zahradě, nebo cestovatelku připravenou k odletu? Úžasná fotografie vedoucí k zamyšlení nad přístupem k ženám resp. pohledem na ně. Asi nejvíce mě zaujalo, že nejsem schopen s jistotou říct, jestli se jedná o dokumentární fotografii skutečné události, nebo předem připravený koncept fotografa.

 
fotograf: Milan Carňanský

fotograf: Milan Carňanský

 

A na závěr Iva Daniela, která mě mile upozornila na to, jak se můj pohled na fotografie mé i ostatních za léta vyvíjí. Přiznám se, že dříve bych tuto fotografii považoval díky své postupně se snižující avšak stále značné omezenosti za nepovedenou. Dnes jsem z ní však velmi nadšený. Podobně jako v případě Štěpánovy fotky jsem se do ní rázem vžil. Vybavil jsem si dobu, kdy jsem používal podobný tablet, dlouhá expozice mi připomněla, jak čas s perem v ruce při práci ve Photoshopu ubíhal a jak má mysl, kam si chtěla, vandrovala. Jak je příjemné dívat se na tvorbu s duší své autorky!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A to je pro dnešek vše. To se nám to tak krásně sešlo! Dobré nápady, osobní pohledy… vyvedené fotografie, které se dotýkají každého z nás. Už teď se těším, s čím přijdou nejen Iva, Milan a Štěpán příště, ale také i vy ostatní! A jaké téma si zvolíme? Pojďme se dívat kolem sebe, na sebe i do sebe. Pojďme fotografovat na téma NEKONEČNO.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMnekonecno pro flickr a #odclonenoFMnekonecno pro G+ a to až do úterý 8. prosince 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno