FOTO MISE: BARVA - souhrn fotografování a nové fototéma

fotografka: Cvaknutě

fotografka: Cvaknutě

Čtrnáct dní Barvy je u konce. Všechny fotografie, jež jsem na flickru i G+ viděl, jsou nápadité a velmi mě zaujalo i video s názvem Too Fast!, jehož autorem je Pavol Parikrupa. Nejraději bych jej dal na titul mise, ale bohužel se mi jej nepodařilo vložit do dnešního souhrnu, jako jsem zvyklý u videí z YouTube či Vimeo. Pavol má vždycky super nápady a jeho realizace také stojí za pozornost. Mrkněte i na jeho barevné video.

Druhá a v souhrnu první práce, která mě dále nejvíce zaujala byla fotografie Cvaknutě. Ačkoliv jsem se již dozvěděl, že Cvaknutě je fotografka a znám i její jméno, nejsem si jistý, jestli si jej přeje zveřejnit, a proto tedy stále Cvaknutě; Tvá práce mě velmi mile zaujala, kompozicí, barvou předmětu i nebarvou pozadí, jedinou výtku bych měl ke světlu - lépe bych se do obrazu vžil, kdyby stín nebyl dole, ale nahoře, nicméně i takto fotografie funguje. A již teď se těším, s čím Cvaknutě přijde příště.

Iva Daniela jako obvykle velmi mile překvapila. Zvláště kompozice je úžasná. Moc se mi líbí, že pomocná balanční kolečka veřejně známá jako pravidlo třetin byla odhozena, fotografka se spolehla na svůj cit a vznikla parádní práce, která navíc velmi dobře využívá grafického elementu i barev a jejich kombinace.

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Dále mě velmi mile zaujal Pavel Dvořák, jehož práce nezobrazuje pouze barevné podzimní listí, ale říká něco víc - zobrazuje "bránu do světa podzimní barvy" a mou mysl vede různým příběhům. Uvažoval jsem, jestli u stromu vpravo při focení jedním krokem kupředu neeliminovat místo mezi pravým kmenem a pravou hranou fotografie, ale díky listu na něm to asi není nutné a možná je to takto lepší... :)

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

A na závěr jsem vybral foto Pavlínky, která se jako jediná rozhodla fotografovat téma BARVA černobíle, čímž mě velmi mile zaujala. Místo abych se na barvu díval, díky vhodně vybranému subjektu si ji představuji. A to se mi moc líbí! Výborná práce a skvělý nápad!

fotografka: Pavlína Malachová

fotografka: Pavlína Malachová

A to je pro dnešní den k Barvě vše. V našich skupinách jsem nenašel fotografie, které by nebyly zajímavé nebo by nedávaly smysl. Moc si toho vážím. A jaké téma nás čeká na příště? PRÁCE.

Fotografie přidávejte buď do naší foto-skupiny na flickru, nebo foto-komunity na Google+ s TAGy odclonenoFMprace pro flickr a #odclonenoFMprace pro G+ a to až do úterý 24. listopadu 2015 do 22:00 hodin.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. A i nápady, jak naše foto mise vylepšit, jsou také vítány.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno