FOTOEXPO 2015 - od soboty za týden v Národním domě na Vinohradech!

FOTOEXPO 2015

FOTOEXPO 2015

Třetí ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2015 se nezadržitelně blíží, a ačkoliv sám za sebe mohu říct, že zprávy o dvou sálech plných fotografického vybavení mě ani trochu nelákají, již teď se na sobotu 17. října v Národním domě na Vinohradech těším!

Nejvíce samozřejmě na návštěvníky, nadšené fotografy a fotografky, s nimiž si vždycky moc rád povídám a vyměňuji zkušenosti, nicméně mé pozornosti neuniknou ani besedy, audiovizuální projekce, exkluzivní workshopy etc. Již teď se na nás připravují držitelé ocenění QEP, konkrétně Ivana Matějková Havlíková, Václav Sojka, Miroslav Vojtěchovský, Jiří Jiroutek, Antonín Malý, Marian Beneš a Zdeněk Lhoták, kteří se s námi na velkém plátně podělí o fotografie ze světa šperků, přírodních živlů, produktové fotografie, aktu nebo černobílých portrétů. A audiovizuální projekci s následnou besedou pro nás připravuje i Sára Saudková.

© Martina Mlčúchová

© Martina Mlčúchová

Dále se těším na fotografie Martina Kozáka, Tomáše Třeštíka, v neposlední řadě i Terezy z Davle. A nepochybně také na vyprávění fotografky Martiny Mlčúchové s postřehy z focení koncertů nejen z pohledu publika samotného, ale i z pódia a zákulisí. A snad se mi podaří slyšet alespoň jednu příhodu z cest fotografů Marcela Konečného a Pavla Svobody.

© Martin Kozák

© Martin Kozák

© Tereza z Davle

© Tereza z Davle

A zajímají mě i exkluzivní workshopy (s omezenou kapacitou), které nám prý nabídnou focení čtyřnohých miláčků i jídla pro ty nejvybranější restaurace - ne nutně v jedné místnosti. A na glamour, reklamní a fotografy aktu se údajně dnem i nocí připravují Filip Matušinský, Lukáš Dvořák, Jan Černý a Vlastimil Kula se svými semináři a workshopy.

© Filip Matušinský

© Filip Matušinský

A v rámci FOTOEXPO 2015 nebude chybět ani fotografické vybavení, jehož prezentace však budou provázet specializované workshopy o světle, kalibraci, ateliérovém vybavení a postprodukci a také přednášky o novinkách z oblasti tisku, mobilních technologií, dronů, ukládání dat a publikací ze světa fotografie.

A to prý stále není vše...

Podrobné informace jdou k dispozici na fotoexpo.cz, facebooku a vstupneky na GoOut.cz.