FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - FOTO Z ULICE

Mnozí jsme se alespoň jednou vydali do ulic města, nebo na náves vesnice s cílem tvorby fotografií, jaké dělal Cartier-Bresson a další úžasní dokumentární a street fotografové. Mnozí však často narážíme na fakt, že nejsme Bresson, ani například Meyerowitz, Erwitt, Koudelka nebo jiní fotografové. A některé z nás fakt, že naše tvorba nevypadá, jako ta, která nás k procházce ulicemi inspirovala, odrazuje od street fotografování.

My jsme my a oni jsou oni. Nesnažme se tedy chodit do ulic s představami, že budeme tvořit jako někdo jiný. Protože jednoduše nebudeme. To nicméně neznamená, že nemůžeme tvořit lépe. Právě, když jsme sami sebou, máme tu nejlepší příležitost k tomu, abychom se zlepšovali. A třebaže je tento princip aplikovatelný na jakýkoliv žánr fotografie, na ulici má člověk příležitost se skutečně najít.

Vyjděte do ulic a najděte se, nebo alespoň objevte něco, co jste o sobě nevěděli. Přitahují váš objektiv lidé, věci, detaily, portréty, celky, architektura, světlo, pohyb, auta, nebo něco úplně jiného? Neváhejte se vydat směrem, který vám ulice naznačí.

A své fotografie na téma FOTO Z ULICE přidejte do foto-skupiny na flickru i foto-komunity na Google+ s příslušnými TAGy odclonenoFMfotozulice pro flickr a #odclonenoFMfotozulice pro G+ do úterý 20. ledna 2015 do 22:00 a podělte se s ostatními o své objevy.