FOTO MISE: PŘELOM ROKŮ 14/15 - souhrn fotografování + fototéma na příště

 
fotograf: Mára Jarkovský

fotograf: Mára Jarkovský

 

V pondělí a úterý jsem musel editovat, středu mám také příjemně obsazenou, nicméně foto misi si nechat uniknout nemohu. Jako obvykle už od zadání nového tématu jsem se těšil, až uvidím vaše fotografie. A jako obvykle jsem příjemně překvapen. Ještě než začnu, rád bych mezi námi přivítal nového fotografa jménem Tomáš Auer, rád tě mezi námi vidím a těším se i příště na tvé fotografie. A nyní již k věci…

Nejvíce mě zaujala fotografie Máry Jarkovského, který se v našich misích objevuje se svými povedenými fotografiemi téměř pravidelně, avšak pokaždé překvapí. Fotografie, kterou pořídil v posledních čtrnácti dnech resp. na přelomu roků 2014 a 2015, je nejen výtečnou fotografií a rodinným dokumentem, ale také fotkou na “titulní stranu”. Nemám, co bych mohl vytknout, a jsem rád, že se na ni můžeme všichni společně v dnešním souhrnu podívat.

Dále mě velmi mile zaujala tvorba fotografa s nickem MartinekCZ, která je na první pohled velmi obyčejná. Zkomponovaná je však perfektně a velmi povedeně svým obsahem i provedením dokumentuje první velký sníh. Parádní práce!

fotograf: MartínekCZ

fotograf: MartínekCZ

Kreativní fotografie Pavlíny Malachové se mi líbí převážně pro svou jednoduchost, načasování i kompozici, perspektivu a celkové provedení. Skvělý nápad a velmi dobré vizuální zvýraznění začátku nového roku. Rád jsem tě, Pavlí, mezi námi opět viděl.

 
fotografka: Pavlína Malachová

fotografka: Pavlína Malachová

 

Fotka Pavla Dvořáka také v podstatě nemá chybu. Volba širokého objektivu, který zvýraznil kulatý stůl, ale i koloběh času a života, využití svíček s nápisy přítomnými, ale ne zbytečně moc výraznými, mísa s ovocem, vánoční ubrus, výborné světlo… PARÁDA, Pavle!

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

A na závěr jsem nemohl vybrat jinou fotku, než Břeťovu. Mám podobný plán. :)

fotograf: Břeťa ČR

fotograf: Břeťa ČR

A to je k Přelomu roků 14/15 vše. A jaké téma si dáme ma příště? budeme pokračovat ve formátu volného tématu, které jenom lehce nasměrujeme. Pro příští dva týdny se fotografuje na téma: FOTO Z ULICE. Jakákoliv ve vašich očích povedená fotografie pořízená na ulici v rámci naší mise má dveře do naší foto-skupiny na flickru i foto-komunity na Google+ s příslušnými TAGy odclonenoFMfotozulice pro flickr a #odclonenoFMfotozulice pro G+ dveře otevřené až do úterý 20. ledna 2015 do 22:00.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno