FOTO MISE: FOTO Z ULICE - souhrn fotografování a experimentální fototéma na příště

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Přeji vám krásný den a s úsměvem na tváři vás vítám u souhrnu právě uplynulé foto mise na téma FOTO Z ULICE. Než však začnu, rád bych se podělil o dobré zprávy; Od příštího týdne se na odcloněno.com vrací pondělní rozhovory a úterní projekt se skvělými a světem proslulými fotografy! Nebyl jsem veselý z toho, když jsem se musel rozhodnout na pár týdnů pondělí a úterý pozastavit, nicméně o to více mám větší radost z jejich návratu.  A teď již k naší foto misi…

Výběr nebyl jednoduchý, nicméně nakonec jsem se rozhodl, že mě nejvíce zaujala fotografie jejíž autor nese jméno Pavol Parikrupa - fotograf, jehož fotografie si pokaždé moc rád prohlížím a o to větší radost mám, když se objeví v souhrnu naší foto mise. U této mě nejvíce zaujala strhující kompozice, sladěné pastelové barvy, světlo, stín, linie vedoucí mé oko, kam mají, absence rušivých elementů a celková působivost celé fotografie. Fotka z ulice jak má být!

Sabrinu mezi námi také moc rád vidím. A i když její fotografie z ulice není úplně obvyklou ulicí, kompozice, perspektiva, vhodná volba černobílé a celkově dynamické a zároveň harmonické obrazové vyjádření mě upoutalo a nepustilo mé oči na příjemný několik desítek vteřin. Chodec na mostě je pro mě třešinkou na dortu.

fotografka: Sabrina Stýblová

fotografka: Sabrina Stýblová

Musím se přiznat, když jsem viděl jména Roman Pastierik a Pavol Parikrupa, vrátil jsem se do počátků našeho virtuálně-společného-foto-misního fotografování. I Romanovy fotografie se mi moc líbí a to převážně díky jejich obsahu i načasování. Vlastně se mi líbily natolik, že jsem vybral hned dvě. Ta první je pro mě dobrou kombinací pohybu, času, módy z různých období, slova Slovenka v pozadí, kabelek, kabátů… jak jsme všichni stejní, ale přitom každý z nás unikát, že? Skvělá juxtapozice!

fotograf: Roman Pastierik

fotograf: Roman Pastierik

Druhá Romanova fotografie mě zaujala především proto, že se jedná o úžasný komentář na téma svět mužů. Kolikrát si myslíme, jak jsme, chlapi, chytří ženeme se kupředu a předháníme jeden druhého, zatímco nám žena jdoucí jen několik kroků za námi uniká… :)

fotograf: Roman Pastierik

fotograf: Roman Pastierik

A na závěr jsem zvolil foto bronzové sochy fotografky Pavlíny Malachové, která se v tomto případě zaměřila na detail ulice, umělecké dílo, které je ve spěchu snadné přehlídnout… Možná bych raději volil cestu černobílé konverze - převážně z důvodu různě barevných světelných zdrojů, ale jinak se mi kompozicí, perspektivou i nápadem zařadit fotografii do této mise líbí. Těším se na příště.

 
fotografka: Pavlína Malachová

fotografka: Pavlína Malachová

 

A to je pro dnešní den k fotografování na téma Foto z ulice vše. Jaké téma si dáme na příště? Pojďme nastavit naše aparáty  na prioritu času, nebo lépe na Mko, nastavit čas uzávěrky na jednu celou vteřinu a tvořit aniž bychom měli představu o výsledku. Zkoušeli jste někdy zachytit vteřinový portrét? Nebo vteřinovou scénu z přírody? Pojďme příštích 14 dní kreativně fotografovat čas!

Na vaše fotografie vytvořené na téma JEDNA VTEŘINA se již teď těším v naší foto-skupině na flickru i foto-komunitě na Google+ s příslušnými TAGy odclonenoFMvterina pro flickr a #odclonenoFMvterina pro G+ až do úterý 3. února 2015 do 22:00.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno