Lucas Zarebinski - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Co je THE BEST FOTO "THING" projekt? Jediná a vždy stejná otázka o fotografování "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" a doposud téměř 150 unikátních odpovědí z úst a myslí nejlepších fotografů a fotografek současného světa. Například minulý týden se s námi o svou radu jak se stát lepším fotografem podělil výtečný fotograf AARON GRAUBART a dnes bych vám rád představil dalšího skvělého fotografa jménem Lucas Zarebinski i jeho odpověď:

LUCAS ZAREBINSKI je profesionální komerční fotograf jídla a zátiší, který se narodil v polském městě Bielsko Biala. Dnes žije v New York City, za své fotografie dostává prestižní ocenění a spolupracuje s úžasnými klienty jako je Billboard, DDB Miami, Entertainment Weekly, Esquire, Harper Collins, Glamour, GQ South Africa, Inked, In Style, Los Angeles Magazine, Men's Health, New York Times Style Magazine, PDN, Runner's World, Stuart Weitzman, Sony, Target, VH1, Warby Parker a mnoha dalšími.

© Lucas Zarebinski

© Lucas Zarebinski

Lucas vyrostl v, na české poměry, velkém městě zhruba hodinu vzdáleného od Krakowa, které však téměř každý víkend společně se svou rodinou opouštěl. Jeho matka, vášnivá cestovatelka měla na každou volnou chvíli připraven výlet za hranice města Bielsko Biala. Když mu bylo sedmnáct, Lucas Zarebinski začal chodit a blondýnkou s fotoaparátem a vášní pro umění jménem Olga, díky které zjistil, že jeho touhy po životě umělce, který neumí kreslit se přeci jen stanou skutečností.

© Lucas Zarebinski

© Lucas Zarebinski

Ve dvaceti odletěl do Michiganu, kde přes den studoval Fine Arts and Photography a po nocích parkoval auta, aby se uživil. Dnes se na jeho ostré, čistě provedené a konceptuální fotografie, které v sobé mají vždy něco navíc, dívají lidé po celém světě.

Jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" zní:

Nejlepší věcí, kterou jsem udělal, aby se ze mě stal lepší fotograf, pravděpodobně bylo prozkoumávání a objevování do jaké hloubky sahá má kreativita. Stále dokola, dokola a dokola jsem se snažil přijít na nápady a zajímavé způsoby, jak se dívat na každodenní předměty z jiné perspektivy. Jednoduše ta nejlepší věc je najít sebe sama skrz tvé fotografování a čím dříve to uděláš, tím dříve si toho lidé všimnou a tím dříve si toho budou vážit. Vytvoř svůj vlastní svět svou uměleckou tvorbou.

Pro více informací o dnešním fotografovi a více jeho fotografií navštivte: lucaszarebinski.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

What is THE BEST FOTO "THING" project? Just one and always the same question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" and so far close to a 150 published answers/pieces of advice some of the best photographer of today’s world kindly shared with me to share with you. For example last week a wonderful photographer AARON GRAUBART shared his amazing piece of advice on becoming a better photographer with us and today I’m honored to welcome another great photographer among us, his name is Lucas Zarebinski:

LUCAS ZAREBINSKI is an award-winning commercial editorial food and still-life photographer born in Bielsko Biala, Poland, nowadays living in New York City and working with amazing clients such as Billboard, DDB Miami, Entertainment Weekly, Esquire, Harper Collins, Glamour, GQ South Africa, Inked, In Style, Los Angeles Magazine, Men's Health, New York Times Style Magazine, PDN, Runner's World, Stuart Weitzman, Sony, Target, VH1, Warby Parker, and many more.

Lucas grew up in a small city about an hour away from Krakow, however he spent most of his childhood on out of town weekend trips organized by his mother. When he was 17 years old, he dated Olga, an artsy blond girl and a photographer who opened his eyes and finally helped him discover his passion for photography.

© Lucas Zarebinski

© Lucas Zarebinski

When Lucas turned twenty he moved to Michigan to study Fine Arts and Photography during the day and to park cars at night. Today people all around the world look at his clean, sharp, conceptual photos. Lucas always brings something new to the table.

His answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The best thing I did that made me a better photographer was probably exploring the depths of my own creativity. I was trying over and over and over to come up with ideas and interesting ways of looking at everyday life objects with a different perspective. Basically the best thing is to find yourself thru your photography, the sooner you do it the sooner people will recognize it and will appreciate it - create your own world with your artwork.

For more information about today's wonderful photographer and to see more of his photographs please visit lucaszarebinski.com.