Ello - skvělé nové místo online nejen pro fotografy

ello-spolecenska-siti-fotograf-fotografie-fotografka-design-umeni-foto.png

V návaznosti na článek o fotografickém portfoliu a jeho tvorbě z minulého týdne bych vás dnes moc rád upozornil na novou společenskou síť, která neobsahuje reklamy, je skutečně zdarma a neprodává své uživatele a jejich data třetím stranám. Její jméno je ello!

Úplnou náhodou jsem se o ello včera večer dozvěděl. Kamarád a fotograf z Německa mi poslal pozvánku a já se od streamů plných výtečných fotografií a jiného vizuálního umění i básní, prózy a dalších forem uměleckého vyjádření nemohl odtrhnout.

Ello založilo osm kamarádů, 4 grafičtí designéři a 4 softwarový inženýři, kteří už nechtěli být produktem a předmětem obchodu, kterým se nelíbilo, aby reklama dostávala vyšší prioritu než jejich posty, a hlavně kteří se chtěli na internetu konečně zase bavit. Před několika měsíci tedy spustili ello jen sami pro sebe. Pak to ale chtěli i jejich kamarádi, pak kamarádi jejich kamarádů a nakonec i kamarádi kamarádů jejich kamarádů a pak ještě jejich kamarádi. Dnes má tedy ello mnohatisícovou a neustále rostoucí základnu nadšených uživatelů.

A proč ello.co doporučuji právě vám?

Třebaže je fajn sdílet fotografie s ostatními fotografy a fotografkami, vzájemně se motivovat, radit si a společně růst, občas je fajn i kreativně kolaborovat s umělci s jinými oborů a také čas od času získat zakázku a s ní spojené finanční prostředky. Na flickru i 500px se art directoři objevují stále častěji, avšak ello je jich plné a stejně tak i designérů, a jiných umělců pracujících nejen s obrazovým materiálem. Ello je tak skvělým místem nejen pro zábavu, inspiraci, ale také kreativní spolupráci.

Neváhejte a řekněte kamarádovi, mně, nebo ello samotnému o pozvánku a pojďte se bavit, tvořit a sdílet svou tvorbu v milém a tvořivým lidem nakloněném prostředí!