FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - SOUČASNÁ SPOLEČNOST

Věřím, že kdybychom se mohli podívat do jakéholiv století a navštívit naše předky před stovkami a tisíci let, pravděpodobně bychom se setkali s nespokojeností, kritikou jejich současné společnosti a černými představami o její budoucnosti. Zárověn však také věřím, že bychom našli i spokojené jedince hlásající, že to s tou společností nebude tak špatné, jak si myslíme. Přesto nadměrně kritizujeme, honíme se za penězi a majetkem, chvátáme stále rychleji, avšak pořád nám připadá, jak máme málo času. Proč?

Vidíme svět jen jako hru s nulovým součtem, ve které, když jeden má, druhý mít nemůže a ve které, když jeden vyhraje, druhý musí prohrát? Je naše společnost založena pouze na penězích a majetku? Vytváříme si a dobrovolně žijeme ve světě plném nedostatku?

Vždyť milovat můžeme nekonečně. Dobří lidé se vejdou téměř kamkoliv. Čistá radost jednoho nebrání radosti druhého. Pohoda je také k dispozici všem. Proč si volíme žít ve světě nedostatku, když opravdové bohatství na každého z nás čeká téměř za každým rohem?

Samozřejmě neříkám, že peníze a majetek jsou negativy, avšak život pouze v jejich světě i v případě milionářů překypuje chudobou.

Neváhejte však prozkoumat i ostatní aspekty naší společnosti téma SOUČASNÁ SPOLEČNOST sahá hlouběji, než jsou peníze a majetek. Klidně však využijte i tyto, ale hlavně neváhejte vyjádřit svůj názor fotografií!

Na všechny se již těším na flickru v naší foto-skupině - vždy s TAGem odclonenoFMsouspol, nebo v naší foto-komunitě na G+ v kategorii FOTO MISE s #odclonenoFMsouspol a to nejpozději do úterý 30. září 2014 do 22:00.