Aaron Graubart - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Co je THE BEST FOTO "THING" projekt? Jediná a vždy stejná otázka o fotografování "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" a doposud téměř 150 unikátních odpovědí z úst a myslí nejlepších fotografů a fotografek současného světa. Například minulý týden se s námi o svou radu jak se stát lepším fotografem podělil výtečný fotograf EVAN SKLAR a dnes bych vám rád představil dalšího skvělého fotografa jménem Aaron Graubart i jeho odpověď:

AARON GRAUBART je profesionální fotograf z New Yorku, jehož fotografie byly oceněny nejednou fotografickou cenou a jehož specializací je fotografování zátiší a jídla. Narodil se a vyrostl v Londýně, kde také studoval na Sir John Cass School of Art.

Školu však po roce opustil, protože se chtěl věnovat hudbě. Založil kapelu a po hlavě se vrhl za svým snem. Bohužel ale netrvalo dlouho, než si Aaron uvědomil, že kariéra profesionální muzikanta nebude tou pravou a začal pracovat jako asistent pro fotografa specializujícího se na zátiší. Právě u něj zjistil, jaký potenciál fotografování má a do tvorby fotografií se u něj zamiloval. A po čase se dokonce vrátil zpět do školy. Tentokrát však na London University of the Arts, kde studoval fotografování, pečlivě se zabýval světlem a nejvíce jej zajímali renesanční i holandští mistrů obrazu

Chtěl jsem fotografovat lidi, ale ostatním se více líbila má zátiší, a tak jsem se na ně začal specializovat.

-Aaron Graubart

© Aaron Graubart - HONEY | Drinks & Splashes

© Aaron Graubart - HONEY | Drinks & Splashes

Vše už měl připraveno, kufry zabaleny, fotoaparáty připraveny a v tu chvíli slyšel, že na jeho nový domov zaútočila letadla, přesto se na podzim roku 2011, krátce po útoku na WTC, přestěhoval do New York City. Doba pro fotografy nebyla úplně přívětivá, a tak Aaron začal pracovat jako barman, pak jako art director a fotograf v reklamní agentuře a časem také fotil pro fotobanku. A po několika letech se mu konečně podařilo se osamostatnit a fotografovat zátiší a jídlo jako fotograf na volné noze.

© Aaron Graubart - BLOODY SCALPEL | Still Life

© Aaron Graubart - BLOODY SCALPEL | Still Life

Dnes spolupracuje s lidmi, s nimiž spolupracoval Irving Penn, v Londýně jej reprezentuje stejná agentura, která zastupovala fotografa jménem Richard Avedon a mezi jeho klienty najdeme jména jako French Culinary Institute, Sony, Esquire, Harper's Bazaar, Bloomingdales, Saatchi & Saatchi, Marie Claire, Häagen-Dazs, Reebok, Captain Morgan, Wine Enthusiast, P&G, Dunhill a mnoho dalších.

A jaká je jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?"

Fotografování a jak se v něm zlepšit? To je konstantní záležitost učení se a následné praxe - jako hra na hudební nástroj, prostě musíš cvičit. A souběžně pracovat na tvorbě osobní s tvorbou komerční je také velmi důležité. Řídím se tím už mnoho let - na začátku jsem asistoval fotografům v Londýně na konci 80. let, pak jsem studoval fotografování na London University of Arts a nakonec jsem se přestěhoval do New Yorku a začal pracovat jako fotograf na volné noze. Neustále se koukám na svět kolem sebe, pozoruji, jak se chová světlo, dívám se na umění - obrazy, sochy, filmy i fotografie - a z toho všeho pramení má inspirace.

Jakmile pochopíš základy fotografování, teprve potom začnou být věci zajímavé a ty můžeš umožnit svému vlastnímu a osobnímu hlasu, aby byl slyšen. Kdybych si musel vybrat jen jednu věc, bylo by to vzdělávání se obrazem. Vržením se do obrazů všeho druhu a opravdovým pochopením toho, co mě skutečně vizuálně stimuluje a díky čemuž jsem si i uvědomil, co chci svou tvorbou říct. Pouze pak jsem byl schopen začít tvořit fotografie, na které jsem skutečně pyšný.

Pro více informací o dnešním fotografovi a více jeho fotografií navštivte: aarongraubart.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

What is THE BEST FOTO "THING" project? Just one and always the same question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" and so far close to a 150 published answers/pieces of advice some of the best photographer of today’s world kindly shared with me to share with you. For example last week a wonderful photographer EVAN SKLAR shared his amazing piece of advice on becoming a better photographer with us and today I’m honored to welcome another great photographer among us, his name is Aaron Graubart:

AARON GRAUBART is an award-winning professional still life and food photographer based in New York City. He grew up in London where he was also born, and studied fine art at the Sir John Cass School of Art.

After his first year however he decided to try something else and started a band. Unfortunately it didn’t take long before Aaron found out being a professional musical wasn't the right path for him and decided to work as a photography assistant for a still life photographer. It was right then and there, where he saw all the possibilities of working as a photographer and fell in love with photography.

After a while he decided to go back to college and studied photography at the London University of the Arts. Aaron was very closely looking art light, learning from the paintings of renaissance masters and master painters from Holland.

I wanted to shoot people however others gravitated more to my still life work and so I chose to specialize in that.

-Aaron Graubart

When he moved to New York City, in fall 2011, due to 9/11 he wasn't able to start working as a photographer right away. He worked as a bartender, then art director & photographer for an ad agency, later as a stock photographer, and in the end he finally became a freelance full time photographer.

© Aaron Graubart -PIG'S HEAD II | Personal

© Aaron Graubart -PIG'S HEAD II | Personal

Nowadays he's working with Irving Penn’s crew, is represented by the agency in London that represented Richard Avedon, and has worked with many amazing clients such as French Culinary Institute, Sony, Esquire, Harper's Bazaar, Bloomingdales, Saatchi & Saatchi, Marie Claire, Häagen-Dazs, Reebok, Captain Morgan, Wine Enthusiast, P&G, Dunhill, and more.

His answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

Photography and how to get better at it? It’s a constant thing, learning, practicing – like playing a musical instrument, you have to practice. Making your own personal work alongside the commercial work is very important. I’ve been doing this for many years - I first assisted photographers in London in the late 80’s and then followed that by studying photography at the London University of the Arts before moving to New York and going out on my own as a freelance photographer. I am constantly looking at the world around me, looking at how light behaves, looking at art – painting, sculpture, film as well as photography - my inspiration comes from all of that.

Once you understand the fundamentals of how photography works it’s only then that things start to get interesting, that you can begin to make your own personal voice heard. I suppose if I had to choose just one thing it was really educating myself visually. Immersing myself in images of all kinds and really getting to grips with what really excites me visually and therefore working out what I wanted to say. Only then could I begin to make photographs I am truly proud of.

For more information about today's wonderful photographer and to see more of his photographs please visit aarongraubart.com.